Podróże

EGIPT HURGHADA URLOP - Part 1

lipca 18, 2014 Słomkowo 1 Komentarzy

Witajcie!

Już tydzień za nami beztroskiego leniuchowania i zjawiskowego urlopu. Wczoraj szczęśliwie wylądowaliśmy w Poz/Ławica. Był to nasz drugi wylot do Egiptu, pierwszy raz w 2012 byliśmy w Sharm el-Sheik.
Celem naszej podróży był Egipt i tym razem HURGHADA- jeden z bardziej znanych kurortów nad Czerwonym Morzem. Mieliśmy mały dylemat, który Hotel wybrać, na szczęście problem sam się rozwiązał, bo 10-07-2014 były ostatnie miejsca w samolocie do Hotelu Hilton Long Beach Resort. I tak wylądowaliśmy w tym Hotelu. 
Egipt Hurghada wycieczki, na które warto pojechać:

 • Luksor- zwiedzanie Kolosów Memnona, Dolina Królów. Wizyta w fabryce alabastru, perfumerii, oraz zwiedzanie Świątyni Hatszepsut.Rejs po Nilu. Zwiedzanie świątyni Amona w Karnaku. Cena ok. 55 USD(osoba dorosła).
 • Kair- zwiedzanie Narodowego Muzeum Egipskiego. Rejs po Nilu. Giza, zwiedzanie piramid i Sfinksa. Cena 55 USD(osoba dorosła).

Wycieczki Morskie:
 • Kurs Nurkowania- W cenie mamy transfer, obiad w dni trwania kursu, napoje, sprzęt, podręcznik, certfikat.  Kurs nurkowania odbywa się codziennie i kończy się egzaminem oraz otrzymaniem certyfikatu PADI. Cena 250 USD(osoba dorosła kurs trwa 4 dni).
 • Łódź Podwodna- Snorkeling z wyposażeniem, napoje oraz przekąski, ubez. zdrowotne. Warto zabrać: Krem do opalania, czapkę, kamerę, strój kąpielowy, paszport, ręczniki. Cena 30 USD (osoba dorosła).
 • Dolphin House- Rejs statkiem, a następnie po otrzymaniu sprzętu, płyniemy na spotkanie z delfinami żyjącymi na wolności. Motorówką płyniemy do El Gouny, opływamy 7 lagun- zwiedzanie miasta od strony morza: stara i nowa marina, Miramar, potem dopływamy do najstarszej i centralnej części El Gouny. Cena ok 30 USD (osoba dorosła).
 • Wyspa Giftun (Paradise Island)- nurkowanie/snurkowanie byliśmy w 2 miejscach. Wybierają miejsca z najpiękniejszą rafą koralową oraz największą iloscią ryb. Po obiędzie przesiadamy się na małą łódź i płyniemy na wyspę Giftun, która słynie ze swoich urokliwych, piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. Warto zabrać: paszport, strój kąpielowy, czapkę, aparat fotograficzny, my mieliśmy obudowę na iPhona i świetne zdjęcia zrobiliśmy pod wodą, ręcznik, krem do opalania. W cenie: sprzęt do snurkowania/nurkowania, obiad, napoje oraz owoce. Byliśmy tam i szczerze polecamy! Cena za snorklingu ok. 25 USD(osoba dorosła). Cena nurkowania 40 USD.
 • Wyspa Utopia- wyjazd z hotelu busem, przejazd do poru, dostajemy sprzęt, potem rejs jachtem. Nurkowanie/snurkowanie odbędzie się w miejscach cieszących się najpiękniejszymi rafami koralowymi oraz największą ilością ryb. Po obiedzie przesiadka na mała łódź ze szklanym dnem- okazja do podziwiania przepięknej rafy koralowej. Warto zabrać: paszport, czapkę, krem do opalania, ręcznik, strój kąpielowy, aparat fotograficzny. Cena 30 USD(osoba dorosła).
 • Sharm El Naga- odbierają nas z Hotelu  i przyjeżdżamy do rezerwatu przyrody Sharm el Naga i tam dostajemy cały sprzęt do snurkowania. Warto zabrać: paszport, strój kąpielowy, ręcznik, krem, aparat fotograficzny. Cena 35 USD(osoba dorosła).
 • El Gouna- Zwiedzanie ekskluzywnej wyspy El Gouny. Jest czas na wędkowanie. Zwiedzanie pięknego Akwarium w El Gounie, rejs motorówką między błękłytnymi lagunami. Warto zabrać: paszport, strój kąpielowy, ręcznik, czapkę, krem do opalania, aparat fotograficzny. Cena 40 USD(osoba dorosła).
 • Łódź ze szklanym dnem- dwugodzinna wycieczka pozwalająca podziwiać piękną rafę kolarową. Dla osób chętnych pływanie ze snukowaniem. Warto zabrać: paszport, strój kąpielowy, czapkę, ręcznik, aparat fotograficzny.
 • NEW Wielka Noc- zbiórka w danych hotelu, przejazd do portu. Duży jachtem płyniemy w bardzo ciekawe miejsca na Morza Czerwonego. Podczas rejsu podziwnie pięknego zachodu słońca. Po zachodzie słońca łowienie ryb z łodzi. Romantyczna kolacja na środku morza przy muzyce. Wieczorem odbywa się dyskoteka pod gwiazdami, na pełnym morzu. Cena 50 USD(osoba dorosła).

Wycieczki Safari
 • Super Safari- przejazd jeepami na pustynię, dwukrotny postój- Niespodzianka. Wioska beduińska. Odpoczynek przy herbatce. zwiedzanie beduińskiego domu oraz przejażdżka na wielbłądach. Warto zabrać: paszport, lekkie ubranie oraz obuwie sportowe. Cena ok. 25 USD(osoba dorosła).
 • Quad Safari- przejazd z jeepami na pustynię, dwukrotny postój- Niespodzianka. Wioska beduińska.Szalona jazda na quadach w głąb pustyni ok. 25km w jedną stronę. Odpoczynek przy herbatce, zwiedzanie beduińskiego domu oraz wiele innych atrakcji. Cena ok. 30 USD(osoba dorosła).
 • Top Safari- Przejazd jeepami do Center Quad, ekstremalna jazda quadami (ok. 40 min.). Dwukrotny postój-Niespodzianka. Wioska beduińska. Tam dostaniemy, obiad, herbatkę, woda i szisze. Przewodnik zaprezentuje nam dom, w którym wyrabia się dywany, ręcznie kopaną studnią oraz meczet. Zobaczymy w jaki sposób beduini wyrabiają chleb i naczynia z gliny. Jest to podobno jeden z najlepszych, najbogatszych i najciekawszych pustynnych wycieczek. Cena ok. 40 USD(osoba dorosła). 
 • Quady 3H- Cena 25 USD(osoba dorosła).

Lokalne Atrakcje
Aqua Park- Cena 25 USD(osoba dorosła) Wyjazd: 10:00 Powrót: 17:00. Warto zabrać: paszport, strój kąpielowy,krem do opalania, ręcznik, czapkę. Delfinarium SHOW-Cena 30 USD(osoba dorosła) Cena 60 USD(5 min)pływanie (osoba dorosła). Cena 85 USD za (10min)pływanie.  Fajka wodna
   Wycieczka na Gifton

  Trening z mel B.
   Snurkowanie w Egipcie.
  Wyspa GIFTUN PARADISE

  Zdjęcia z Hilot Long Beach Resort

  Jeżeli macie jakiekolwiek pytania mianowicie Hotelu Hilton Long Beach Resort, proszę o zapytania na maila.
  Pozdrawiam gorąco :)

  1 komentarz:

  1. O jakie super zdjęcia i bardzo kusze, może za kilka miesięcy:)

   OdpowiedzUsuń