Fitness

JEŚLI BIEGANIE W SWARZĘDZU TO TYLKO Z "PROJEKTEM M"

lipca 30, 2014 Słomkowo 2 KomentarzyMiesiąc przerwy w bieganiu i już moja kondycja podupadła. Jak co środę Projekt M organizuje biegi wokół jeziora Swarzędzkiego. Również i tym razem zaakceptowałam zaproszenie otrzymane na "fejsie". Spotkanie odbyło się dziś o godzinie 19:00 nad Jeziorem Swarzędzkim. Pomimo nieatrakcyjnej prognozy pogody (w godzinach wieczornych zapowiadano gwałtowne burze) nie zniechęciłam się. Przed biegiem, Małgorzata z Projektu M przeprowadziła kilkominutową rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przedmiotowego eventu, w celu podniesienia temperatury naszych ciał. Pewnie mi nie uwierzycie ale wystarczyło zaledwie 5 minut intensywnej rozgrzewki aby osiągnąć optymalną ciepłotę organizmu. Jeśli chodzi o koniec treningu, nie należy zapominać o 5-cio minutowym rozciąganiu mięśni i stawów - sądzę, że tyle powinno wystarczyć aby dzień po nie cierpieć :). 
Wracając do meritum biegła nas czwórka, a nie... sorry... było nas pięciu, niemniej jednak jeden z ekipy tak energicznie wystartował, że czekał na naszą resztę ok. 15/20 minut. Kurcze!? Nawet nie  miałam odwagi go zapytać jaki miał czas...
Pierwsze 5 km biegło mi się komfortowo, potem zaczął doskwierać mi nieprzyjemny i piekący ból w okolicy klatki piersiowej, co świadczyć mogło jedynie o braku mojej kondycji. No cóż... trzy tygodnie przerwy robi swoje :( Jaki z tego morał ? Nie warto robić sobie tak długich przerw, a  same treningi na siłowni wcale nie utrzymają naszej formy w należytym porządku... Trasa wokół Jeziora Swarzędzkiego liczy około 9km. Tyle też w dniu dzisiejszym zrobiliśmy. Oczywiście zgdonie z zakłamanym "Endomondo" na moim wall'u opublikował się wynik 8,29km ;/ Po biegach oczywiście jak wspomniałam rozciąganie, a także wspólne zdjęcie z którym powrócę w dniu jutrzejszym ;)

Po treningu, wchodząc do mieszkania przeczuwałam, iż mąż szykuje mi coś dobrego do jedzenia  - nie myliłam się :)
Były to pełnowartościowy, a przy tym dietetyczny HAMBURGER - szczegóły opublikuje w następnym poście ;) 

Pozdrawiam Agnieszka2 komentarze:

 1. Pamiętam moją dłuższą przerwę w zeszłym roku spowodowaną kontuzją, dosyć dziwnie się biegało.. ale na szczęście kondycje łatwo odzyskać : )))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć kochana, Twój blog właśnie został dodany na listę Polskich Blogów i Vlogów Kobiecych na Świecie. Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie.

  Chciałam, również Cie zaprosić do udziału w naszej zabawie ‘Gaduła Roku’ i ‘Gaduła Miesiąca’.Można wygrać bardzo fajne nagrody. Więcej informacji: Polskie blogi kobiece na świecie: Gaduła Roku

  Serdecznie proszę o obserwowanie bloga oraz dodanie naszego bloga do Twojego blogrolla (lista blogow które czytasz, na Twoim blogu). Dodanie banderka nie jest konieczne.

  Ściskam gorąco
  KateWo
  Polskie Blogi i Vlogi kobiece na Świecie

  OdpowiedzUsuń