Lifestyle

MOJE 5 SPOSOBÓW NA UPAŁ W MIESZKANIU!

lipca 23, 2014 Slomkowo 7 Komentarzy

Nasz wentylator.

Mam dla Was kilka przydatnych sposobów na upał w mieszkaniu!

Od dłuższego czasu upał w naszym mieszkaniu jest nie do wytrzymania. Nie żebym narzekała, że nie lubię lata, wręcz przeciwnie lato to moja ulubiona pora roku. Im goręcej tym lepiej. Nawet upał w Egipcie mi nie przeszkadzał, a to dla tego, że w naszym pokoju była klimatyzacja. Po całym upalnym dniu było cudownie wrócić do schłodzonego loku. Nie musimy od razy instalować klimatyzacji są na to tańsze sposoby.

Oto kilka moich propozycji:
 1. ROLETY- chodzi tutaj przede wszystkim o rolety zewnętrzne, które dobrze chronią przed nagrzaniem naszego mieszkania. Dzięki opuszczonym roletom w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód i nie musimy mieć wtedy zamontowanej klimatyzacji.
 2. WODA W MISCE- najprostszy i najtańszy sposób na schłodzenie. Wystarczy postawić miski z wodą wyznaczonych przez was miejsca, która parując ochłodzi gorące powietrze oraz zapewni Wam dostateczną wilgotność. Możemy również zainstalować nawilżacz powietrza.
 3. WENTYLATOR BIUROWY- to najpopularniejszy sposób na wychłodzenie mieszkania. Jest to według mnie drugie tańsze rozwiązanie na zminimalizowanie upału w pomieszczeniu. Możesz sobie kupić mały z podstawką i postawić na biurku. Sprawdza się również w małych pomieszczeniach jak np. sypialnia. 
 4. WIETRZENIE MIESZKANIA- jak wiemy w nocy temperatura spada o kilka stopni, dlatego warto to wykorzystać. Pamiętajmy, aby okna otwierać tylko wieczorem i w nocy. Rano szybko zamykamy i okna i zasłaniamy rolety.
 5. ZMINIMALIZUJMY GOTOWANIE-  nie warto latem stać godzinami przy garach i gotować, ponieważ para wodna unosi się w powietrzu przez co sprawia nieprzyjemne uczucia gorąca. W upalnie dni lepiej jest przyrządzić dania na zimno. 


UWAGA! 

Nie używajmy komputerów w momencie gdy ich nie potrzebujemy. Nagrzewają się szybciej, potem mamy problem, aby je schłodzić. Najwięcej ciepła generują: kuchenka  mikrofalowa, komputer, ekspres do kawy oraz oświetlenie (natomiast oświetlenie LED nie generuje tyle ciepła co zwykłe, tradycyjne żarówki).

Czesław spałby tylko całymi dniami...

A jakie są Wasze sposoby na schłodzenie ulubionego mieszkania?

7 komentarzy:

 1. Właściwie nigdy jeszcze o tym nie myślałam, mam fajny pokój od północnej strony domu, który nigdy się nie nagrzewa (według mnie, bo moja mam twierdzi inaczej, ale ja na szczęście jestem zimorodkiem, więc w moim organizmie temperatury są automatycznie zaniżone :p).

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka słodka kicia:) bez wentylatora bym umarła, jest moim zbawieniem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. w moim mieszkaniu też jest w lecie za gorąco ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilona Stankiewicz10 września 2018 15:12

  Jak dla mnie i na moje możliwości to na upał najlepiej sprawdzają się wiatraki. Ja swój w tegoroczne upały jak nigdzie nie były już dostępne zamówiłam w https://interblue.pl/wentylatory,c,26 i już teraz wiem że takie gorące dni są mi niestraszne. Klimatyzator może jest i dobry, ale jak dla mnie zbytnio wysusza powietrze.

  OdpowiedzUsuń