Książki

JOHN GREEN "GWIAZD NASZYCH WINA"

września 19, 2014 Słomkowo 1 Komentarzy


 Światowy Bestseller, na podstawie którego  powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. 
Książka opisuje historie  dwóch nastolatkach chorych na raka. Jest nią dziewczyna o imieniu Hazel, która ma szesnaście lat oraz siedemnastoletni Augustus, którego spotyka w grupie wsparcia dla chorych nastolatków. Hazel choruje na nowotwór płuc, praktycznie wszędzie musi chodzić z butlą tlenu. Augustus był dawniej zapalonym sportowcem, pół roku wcześniej wygrał walkę z nowotworem kości. Chłopak przeszedł amputację nogi, aby zaradzić dalszemu rozprzestrzenianiu się nowotworu.
Jest to piękna, głęboko poruszająca książka w której oboje bohaterowie nie mają pretensji ani do siebie ani do świata, za to co ich spotkało. 
Ja czytam tę książkę i jednocześnie oglądam film. Muszę przyznać, że film prawie w pełni ukazuje tak jak jest w książce. Wiadomo, że pewne zdarzenia nie są pokazane w filmie ale tak to już jest, że książka zawsze jest lepsza od filmu.- OKAY- powiedział, gdy minęła cała wieczność. Może "okay" będzie naszym "zawsze"?
- OKAY - zgodziłam się.


Teraz możecie kupić świetne trampki, bluzy i torby z cytatem z "Gwiazd naszych wina" tutaj R5Poland


Jeszcze krótka informacja dla tych, którzy nie zakupili tej książki a mają zamiar to jest ona w dość okazyjnej cenie dostępna w biedronce. Od 18/10/2014

1 komentarz:

  1. polecam takze film <3 świetny
    zapraszam do mnie http://meeaningoflife.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń