Lifestyle

PALMA DE MALLORCA

września 29, 2014 Słomkowo 3 Komentarzy Wybierając się na Majorkę warto zorganizować sobie jakiś transport, oczywiście opłaca się bardziej gdy jesteś większą grupą, Ja pojechałam z moim narzeczonym, jego siostrą i jej dwoma koleżankami. Była nas piątka. Po podliczeniu kosztów paliwa wyszły nas naprawdę grosze. 
 Plaże od naszego hotelu mieliśmy jakieś 100 metrów. Nie kąpaliśmy się, bo woda była jeszcze za zimna. 

Valdemossa jest w sumie najbardziej znanym miasteczkiem wśród gór Sierra de Tramuntana na Majorce. To tutaj można zwiedzić dawny klasztor kartuzów, pomnik oraz ekspozycje Frederyk Chopen. Podobno po Palma de Mallorca jest to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce.
Kolejny punkt naszej wycieczki był Sóller. Po całym dniu zwiedzania malowniczej Majorki, wróciliśmy do El Arenal.

W kolejnym dniu ruszyliśmy na Cap de Formentor. Jest to półwysep, który ciągnie się 20 km na północnym zachodzie Majorski.Tego punktu nie mogliśmy przegapić na naszej liście. Pierwsze miejsce na tych stromych serpentynach to Mirador d' es Colomer z pięknym widokiem na wyspę.
Na samym dole możemy dostrzec błekitną i bardzo kameralną plażę.Koniecznie tam się udajcie. Naprawdę coś pięknego i malowniczego można tylko własnym okiem na to spojrzeć.
Cap de Formentor z latarnią morską
Cap de Formentor z latarnią morską
Cap de Formentor z latarnią morską
 Jeszcze wtedy z moim narzeczonym :*

Postanowiłam, że będę wrzucać te najfajniejsze zdjęcia na bloga. Pytanie dlaczego? Ponieważ ostatnio dałam nowy laptop do serwisu i skasowali mi wszystko co miałam na dysku czyli wszystkie zdjęcia, prace licencjacką(dobrze, że już byłam po obronie :) ), ważne dokumenty, które nagromadziłam przez ostatnie 7 lat. 
Mój błąd, że wcześniej tego nie zapisałam na osobnym dysku. Ale jak to mówią "mądry Polak po szkodzie".
3 komentarze:

 1. Swietna stronka, i perfekcyjne fotki :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję :) Zapraszam na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne miejsce :) Piękne zdjęcia!
  Obserwuję i zapraszam do mnie lamode-caroline.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń