Książki

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE!

października 24, 2014 Słomkowo 1 Komentarzy

W tym miesiącu miałam w planach kupić tylko Tom 10. Agatha Christie" Tajemnica Gwiazdkowego Puddingu". Ale jak to się mówi "Planujesz krzyżujesz" :)
W empiku razem z książką Agathe Christie wpadła mi w ręce książka Antoine de Saint-Exupere "Mały książę". Mój ulubiony cytat z tej książki to: "Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku"-Antoine de Saint-Exupéry. Pewnie już większość z Was ją czytała. Była to kiedyś moja lektura z czasów dzieciństwa i jakoś tak mnie naszło aby mieć ją na swojej półce. Nie ma odpowiedniego wieku na tę książkę, ona jest tak na prawdę dla osób w każdym wieku. Pokazuje nam jakimi wartościami w życiu powinniśmy się kierować. Książka "Mały książę" to ogromna kopalnia cytatów i mądrości życiowych. Po przeczytaniu książki naszkicowałam takiego węża, który przypominał kapelusz i pokazałam go kilku znajomym i mówiłam im, że mają zgadnąć co to jest, uwierzcie mi nie źle się przy tym uśmiałam.
J.K. Rowling "Dom tajemnic" książka reżysera Harry'ego Pottera. Kupiłam dzisiaj w Intermarche  za jedyne 9,90zł. Moim zdaniem nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Książka opowiada "o niebezpiecznym, pełnym przygód, roller coaster, w którym trójka odważnego rodzeństwa zmierza do nieuniknionego starcia z potężnymi mrocznymi siłami. Wybuchowa mieszanka fantazji i tajemnicy..." Sądzę, że będzie się ją szybko i przyjemnie czytać :)
Podobno w listopadzie ma być kolejna część...

Stephen King "Carrie" też kupiłam dziś w intermarche za jedyne 9,90zł. Mega okazja. Jestem ogromną fanką Kinga i koniecznie musiałam ją mieć  w mojej malusieńkiej biblioteczce. Mały błąd zrobiłam, że już film oglądałam, i jak dla mnie no był ok, ale mnie jakoś nie powalił. Liczę, że książka będzie o wiele straszniejsza :)
Które z tych pozycji mieliście okazje przeczytać?
Będzie mi miło jak zostawicie jakiś ślad po sobie :)
Na wyjątkową atmosferę Halloween kupiłam wosk Yankee Candlee "Candy Corn", czyli słodka kukurydza. Idealnie nadaję się na dłłłuuugie jesienne wieczory :) O klimacie Halloween już pisałam (tutaj)

1 komentarz:

  1. Sporo tego, ja czytałam Carry.
    Też miałam ten zapach :)
    Kasia

    OdpowiedzUsuń