Ciąża

CZY W CIĄŻY MOŻNA UPRAWIAĆ SEKS?!

lutego 03, 2015 Słomkowo 5 Komentarzy


To pytanie pewnie nie jeden z Was sobie zadał i z pewnością dla niektórych to ciągle temat tabu. Moim zdaniem seks w ciąży to temat na który warto i powinno się rozmawiać. Kiedy idziemy na kolejną wizytę do ginekologa pytam go wprawdzie o wszystko, bo wiem, że dla niego nie ma głupich pytań.
Jeżeli nie ma żadnych przeciw skazań, ciąża przebiega prawidłowo o czym oczywiście zadecyduje lekarz to seks w ciąży nie jest szkodliwy. Na pewno warto wiedzieć, że w ciąży nawet tej prawidłowej najlepiej zrezygnować z wszelkich gadżetów erotycznych i nie wygodnej dla kobiety pozycji. Wiadomo, że chodzi tutaj o różne infekcje, urazy czy też napięcia mięśniowe. Dla kobiet ciężarnych ważne jest aby znaleźć wygodną pozycję. Zazwyczaj to partner często martwi się o swoją partnerkę i zadaje sobie często pytanie. czy w czasie stosunku nie zrobimy dziecku krzywdy? Możecie być spokojni o Waszego malucha, ponieważ dziecko jest dobrze chronione przez mięsień macicy, pęcherz płodowy i płyn owodniowy, tak więc jest całkowicie bezpieczne. Dziecko podczas stosunku czuje lekkie kołysanie podobne do tego jak kobieta tańczy czy chodzi. Jeżeli podczas stosunku pojawiło się lekkie krwawienie, które zawsze jest niepokojące, należy jak najszybciej skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym ciąże. 

Czy w ciąży można stosować żel intymny?

Jasne, że tak. Ale tylko ten zakupiony w aptece i przebadany farmakologicznie i z atestem. Zwrócicie uwagę tylko na ulotkę czy czasem żel nie jest rozgrzewający, bo wiecie, że w ciąży dodatkowe ciepło nie jest wskazane. A najbezpieczniejszej zapytać swojego lekarza, aby Wam doradził.

Podsumowując, czy w ciąży można uprawiać seks?

Można.

A Wy jaki macie do tego stosunek?

5 komentarzy:

 1. jeśli jest ochota to nie powinno się rezygnować z seksu
  zapraszamy do nas
  blotodlazuchwalych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W tekście oczekiwalem twojego spojrzenia... A nie ogólnikowe ;) jako były bloger w tekstach szukam zawsze tego czegoś co ukazuje nam autora

  OdpowiedzUsuń
 3. oczywiście, że można jeśli nie ma przeciwwskazań no i jeśli nie sprawia to dyskomfortu kobiecie (zwłaszcza pod koniec ciąży).

  OdpowiedzUsuń
 4. Można, ale nie zawsze się chce ;)

  OdpowiedzUsuń