Ciąża

ŚWIADOMA MAMA W POZNANIU - RELACJA ZE SPOTKANIA

lutego 06, 2015 Słomkowo 2 Komentarzy

Warsztaty Świadomej Mamy odbyły się dnia 05.02.2015 r. w godzinach 17:00- 20:00 w poznańskim Novotel'u. Udział w warsztatach był bezpłatny.Jakie są moje wrażenia i czy dzięki tym warsztatom udało mi się poszerzyć moją wiedzę na temat macierzyństwa? Zapraszam na relację :)W czasie meetingu poruszono niezwykle interesujące tematy, które były skierowane dla kobiet w ciąży m.in:

Dlaczego tak często powstaje ból w naszych plecach? 
Jak wyglądają pierwsze badanie dziecka po porodzie ?
Jakie szczepienia wykonuje się w pierwszych dniach życia?
Jak przygotować się do odejścia na urlop macierzyński?
Jakie są zalety w chusto-noszeniu... oraz wiele innych ciekawych tematów

Na początku spotkania przywitała nas Pani Anna Głuch menadżer sprzedaży Hotelu Novotel w Poznań Centrum.
Następnie oglądaliśmy krótki film o Polskim Banku Komórek Macierzystych oraz mogłam skorzystać z konsultacji indywidualnych z przedstawicielem firmy, Panią Katarzyna Wegner.
W trakcie przerwy wzięłam również udział z bezpłatnej sesji fotograficznej u Pani Anny Brzezińskiej-Stachnio ze studia Fotograficznego Dobre Ujęcie
Chyba najbardziej ucieszyło mnie stanowisko kosmetyczno-dermatologiczne, gdzie za pomocą specjalistycznego urządzenia mogłam zobaczyć w jakim stanie jest moja skóra. Badania przeprowadziła Pani Katarzyna Szymańska - kosmetolog. Dowiedziałam się, że moja skóra jest bardzo wysuszona i nie powinnam używać kosmetyków perfumowanych i zawierających alkohol. Muszę używać kremów gęstych i nieco tłustych. Następnie konsultantka dała mi kilka próbek z firmy ARKANA do przetestowania w domu. Uważam, że taka konsultacja jest świetną sprawą, ponieważ dzięki niej możemy dowiedzieć się w jakiej kondycji jest nasza skóra.Podczas warsztatów dla przyszłych Rodziców miałam okazje zapoznać się z przedstawicielami takimi firmami jak: firma Bayer, Szkoła Pływania Fregata Swimming, Gabinet Ingenium, Cookie Design, sklep Akpol Baby, Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, Opieka Okołoporodowej – Szkoła Rodzenia Alma Matter, Polski Bank Komórek Macierzystych.

Podczas warsztatów praktycznych każdy z uczestników mógł wziąć udział w pokazie chustonoszenia, które zostały przeprowadzone przez P. Alicję Nowaczyk i Annę Furmaniak.


Ponadto każdy z uczestników otrzymał próbki od firmy ASA, próbki od firmy Pollena, próbki firmy Bayer, zniżki do sklepu Brzuchatki, smoczek od firmy Lovi, smoczek od firmy tomee tippee, 12 jednorazowych wkładek laktacyjnych, jedną pieluszką DADA, krem ochronny na odparzenia od firmy HIPP, naklejkę na auto Z NAMI JEDZIE DZIECKO od firmy HIPP oraz specjalistyczny proszek + środek zmiękczający do prania bielizny niemowlęcej i odzieży dziecięcej od firmy JELP.Każdy z uczestników otrzymał magazyn SuperMama w Wielkim Mieście, Dobra Mama, M jak Mama, Dziecko Zakupy i My.


Całe spotkanie poprowadziła Ambasadorka, Aktywna Mama i Aktorka – P. Paulina Holtz.

Na koniec programu było losowanie nagród i mi udało się wygrać:

 • Specjalistyczny płyn do higieny intymnej dla kobiet w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią - z firmy LaciBios femina
 • Specjalistyczny płyn do higieny intymnej odpowiednie dla okolic intymnych pH 3,5 - z firmy LaciBios femina
 • Doustny probiotyk ginekologiczny - z firmy LaciBios femina
 • Chusteczki do higieny intymnej - z firmy LaciBios femina
 • Krem pielęgnacyjno - ochronny - z firmy Pentacrem 
 • Żel do codziennej pielegnacji skóry okolic intymnych - z firmy LaciBios femina
 • Książka "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek" Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti


Nagrody dla uczestników przygotowała firma ASA, Bayer, Pollena, Gabinet Ingenium, Centrum Medyczne neoMedica, Szkoła Pływania Fregata Swimming, Cookie Design, oraz firma Dudus.


Serdecznie dziękuje za zaproszenie na spotkanie Świadoma Mama. To był na prawdę miło spędzony czas w gronie przyszłych poznańskich mam :) 


A może Wy też byliście na takim spotkaniu? Jak Wam się podobało? Jestem ciekawa Waszych relacji :)

2 komentarze:

 1. Witaj :) byłam i opisałam http://mala-rzecz-a-cieszy.blogspot.com/2015/02/relacja-z-warsztatow-swiadoma-mama-w.html, ale pierwszą część spotkania, a czytając Twoją relację żałuję że nie uczestniczyłam też w drugiej części...

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam dwa razy z tym, że już dla rodziców. Jeździłam oczywiście z Lileczką też do Novotelu, zresztą oni chyba zawsze tam robią.

  OdpowiedzUsuń