DIY

WIELKANOCNE KRÓLICZKI NA DROBNE CUKIERKI

marca 15, 2015 Słomkowo 4 Komentarzy


Wielkanocne króliczki

Dziś chcę Wam zaprezentować moje pierwszy w życiu zrobione ręcznie króliczki Wielkanocne :)
Do tego zadania zainspirowała mnie blogerka ewelinamierzwinska, która świetnie to pokazała na swoim filmiku, więc nie będę Wam pokazywać krok po kroku jak je wykonać. Wystarczy klikną tu, aby zobaczyć jej filmik. Ja uszyłam 4 króliczki. Z czego dwa są dla moich teściów, jeden dla mojej szwagierki i jeden zostawię dla siebie. Ten z inicjałami A+W to jest właśnie nasz. Wykonanie tych słodkich króliczków jest banalnie proste. Nie mam zdolności manualnych dlatego też wiem co mówię :P
Swoje króliczki wykonałam z filcu ale Wy możecie je zrobić praktycznie z każdego innego materiału np. z jakieś nie używanej poszewki na poduszki :) Tak samo jak blogerka ewelinamierzewinska skleiłam króliczki klejem ale też można je zszyć na maszynie lub po prostu igłą i nicią. Wówczas trochę więcej czasu Wam to pochłonie ale na pewno efekt będzie jeszcze lepszy :) Mi zrobienie jednego króliczka zajęło około 25 minut. 

Wielkanocne króliczki

Na początku myślałam, że wykonanie tych królików jest bardzo skomplikowane ale po obejrzeniu filmiku postanowiłam sama spróbować i wydaje mi się, że efekt jest na prawdę bardzo zadowalający.

Wielkanocne króliczki

Potrzebne będą:

kolorowe wstążki
nożyczki
materiał np.filz
słodkości
guziki
pistolet do kleju
Igła
nić
czarne nić
Wielkanocne króliczki

Do swojej króliczej torebeczki wsadziłam czekoladowego królika, który zmieścił się idealnie. Z pewności coś dorzucę tam słodkiego, bo trochę miejsca tam jeszcze zostało :) A taki wypchany królik będzie się lepiej prezentował.

Wielkanocne króliczkiTak się prezentuje moja królicza rodzinka :)

Wielkanocne króliczki

Jak Wam się podobają samo robione króliczki, uważacie, że to będzie miły prezent?

4 komentarze: