Lifestyle

RECENZJA BUTÓW NIKE ZOOM FLY / BUTY DO BIEGANIA

lipca 14, 2015 Słomkowo 5 Komentarzy


Dzisiejszy wpis będzie o moich butach w których bardzo często  ćwiczę, a wcześniej też biegałam (czyt. przed ciążą :P). Nike zoom fly to najwygodniejsze i najlżejsze buty do biegania jakie w życiu miałam. Są wyjątkowo lekkie i praktycznie nie czuje ich na stopach.  Dość sporo miejsca mam w okolicy palców, dzięki temu nie mam już więcej odcisków, których bardzo często nabywałam podczas biegu. Buty urzekły mnie swoim  rażąco żółtym kolorem co z pewnością nie pozostają niezauważone wśród innych biegaczy.  Ostatnio nawet noszę je na co dzień, gdy wyruszam z moim synkiem na dłuższe spacery (tu mam na myśli 5-8 km).  Myślę, że świetnie będą wyglądać ze zwykłymi dżinsami i białym topem.Przyznam Wam się szczerze, że tygodniami  szukałam swojej idealnej pary, które będą mi służyć nie tylko do biegania ale też i treningu w domu.  Nie jest to łatwy ani tani zakup, szczególnie gdy buty mają nam posłużyć kilka lat. Jak już wszyscy wiemy, odpowiednio dobrane buty zmniejszają ryzyko kontuzji, a tym samym poprawiają komfort wykonanych ćwiczeń.Moje pierwsze wrażenie, było takie: WOW, te buty są niesamowicie lekkie i mega wygodne. W podskokach leciałam na pierwszy trening by je przetestować. Po przebiegnięciu 5 km czułam, że zaczynają pracować całkiem inne mięśnie niż dotychczas. Oczywiście na drugi dzień nie obeszło się bez zakwasów.  Dobrze, że trwało to tylko dwa dni, bo rwałam się do kolejnego treningu. Aktualnie służą mi one na treningi w domu. Póki co jeszcze po ciąży nie czuje się  na siłach by zacząć znów biegać.
Z czystym sumieniem polecam Wam zakupić dobrze dobrane obuwie do biegania, ja nie żałuje wydanych pieniędzy na te buty. Osobiście jestem nimi zachwycona. Coś mi się wydaje, że kolejny wybór butów biegowych również padnie na firmę NIKE.

Zalety tego modelu:

  • Znakomita amortyzacja
  • Lekkość
  • Dopasowanie do stopy
  • Przewiewność

Czy buty do biegania nadają się na trening?

Tak, zapewniają wsparcie i stabilność dla stopy podczas ćwiczeń. Dzięki, Zoom Air powietrze zamknięte w podeszwie doskonale amortyzuje wstrząsy.

 


Jakie są Wasze ulubione modele butów do biegania i ćwiczeń? 

5 komentarzy: