Dziecko

PIERWSZA PAPKA Z MARCHWI

października 20, 2015 Słomkowo 1 Komentarzy6.10.2015 podałam Olivierowi pierwszą słodką marchewkę jak miał 5 miesięcy i 6 dni. Na dzień dzisiejszy nie dostaje codziennie obiadków, bo karmie go ciągle piersią. Podaje Wam kilka pomysłów na pierwsze dania dla Waszych szkrabów po 6 miesiąca życia. Mam nadzieje, że przepisy przypadną Wam do gustu :) Jeżeli macie jakieś swoje ulubione przepisy dla niemowląt, podzielcie się ze mną, chętnie wypróbuje czegoś nowego :)


Sposób w jaki ja przygotowałam słodką marchewkę:250 g marchewki, (umytej, obranej)Marchewkę gotowałam 10 minut na parze, aż była miękka. Ugotowaną marchewkę włożyłam do Thermomix'a ale możecie wsadzić do blendera lub miksera, następnie zmiksowałam na gładki mus :)


Przygotowanie + Gotowanie ok. 14 minut. Warto zwrócić uwagę na to by marchewki pochodziły z upraw ekologicznych, bo te zwykłe mogą mieć wysokie stężenie pozostałości po pestycydach. 19.10.2015 Olivier dostał pieczoną dynie piżmową i bardzo mu posmakowała. Na pewno będę mu j ją robić częściej. PIECZONA DYNIA PIŻMOWA1 dynia piżmowa, nieobrana, bez pestek Piekarnik rozgrzałam do tem. 180 C. Kawałki dyni zwinęłam w folię aluminiową i piekłam ok. 40 minut. Odstawiłam do wystygnięcia, a następnie wybrałam miąższ i włożyłam do Thermomix'a (jak pisałam wyżej możesz zmiksować blenderem lub mikserem). Miąższ zmiksowałam na gładki krem ala puree.Przygotowanie + Gotowanie 5 + 42 minut.20.10.2015 dostał dziś na deserek swój pierwszy mus gruszkowy. To było pyszne, sama mu prawie połowę zjadłam :)MUS GRUSZKOWY 3 szt dojrzałych gruszek, obranych, pokrojonych w ćwiartki.Gruszki gotowałam na parzę 8 minut, aż były miękkie. Następnie ugotowane gruszki przełożyłam do Thermomix'a i zmiksowałam na gładki mus. Można zagęścić rozgniecionym bananem.Przygotowanie + Gotowanie  5 + 12 minut

1 komentarz: