Książki

"KTÓRA TO MALALA?"- RENATA PIĄTKOWSKA

listopada 20, 2015 Słomkowo 1 Komentarzy

Jakiś czas temu rzuciła mi się ta książka w oczy. Od razu zabrałam się za jej przeczytanie. Nie zajęło mi to, więcej niż 40 minut, czytałam ją podczas zasypiania synka. Uwierzcie mi książka musi być dobra, bo nawet mój mąż ją przeczytał, gdzie on raczej woli książki popularnonaukowe. Książka opowiada historię o pakistańskiej blogerce Malali Yousafzai, która została postrzelona w głowę w drodze powrotnej ze szkoły przez Talibów, za to, że walczyła o prawa do edukacji kobiet. I cudem przeżyła. Na swoim blogu Malala pisała o strachu, który ciągle towarzyszył jej, gdy talibowie zakazywali im edukacji. Większość dziewczynek dało się zastraszyć przez co zrezygnowały z nauki.
W 2011 roku Malala dostała Pakistańską Nagrodę Pokojową.

"Pamitam chłopca z mojej szkoły, który spytany, dlaczego talibowie tak bardzo boją się edukacji, pokazał książkę, którą trzymał w ręce, i odpowiedział: "Talib nie wie, co tam jest napisane".
Fragment przemówienia Malali Yousafzai przed Zgromadzenia ONZ w 2013 roku.
"Weźmy nasze książki i pióra. To najpotężniejsza broń. Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat".
W Polsce jest nie do pomyślenia by nasze dzieci nie umiały pisać czy czytać. Kolejną książkę planuje przeczytać "To ja Malala", która opisuje całe życie Malali. Zachęcam Was do przeczytania tej pięknie wydanej książki. [ Kupisz ją tutaj]


Mój wierny asystent, zawsze wie jak się ustawić by zdjęcie wyszło dobre :P


1 komentarz: