DIY

KRAINA ZABAWEK OLIVIERA & DIY

lutego 19, 2016 Słomkowo 3 KomentarzyCześć!
Oprowadzę Was dzisiaj po krainie zabawek mojego dziecka. Jeśli chodzi o ich zakup to zachowuje umiar, rodzinie natomiast powtarzam aby nie prezentowali nam, żadnych pluszaków ani hałaśliwych zabawek. Za każdym razem dyskretnie proszę o drewniane zabawki, książeczki, bądź proste instrumenty muzyczne (coś czuje, że moje dziecko odziedziczy zdolności muzyczne po tatusiu). Nie mówię NIE plastikowym zabawkom, lecz zdecydowanie wole wybierać te "naturalne" gadżety.ORZECHY


Tę zabawę przyniosłam z grupy zabawowej - zajęcia na które uczęszczamy od ponad 4 miesięcy. Oli rozrzuca orzechy, co powoduje hałas i sprawia mu ogromną frajdę. Druga rzecz badanie orzeszków za pomocą zmysłów, kosztowanie ich i szorowanie nimi o ząbki. Oczywiście przy takiej zabawie zawsze siedzę koło niego i pilnuję żeby czasem się nimi nie zakrztusił, co według osoby prowadzącej spotkania jest niemożliwe. Niemniej jednak trzeba uważać!

MULA - Sorter (Ikea)


Sorter to bardzo popularna zabawka edukacyjna dla dzieci. Jest w kształcie drewnianego domku w którym każdy element pasuje tylko w jedno miejsce. Nie ma szans przecisnąć klocka w nieodpowiednie miejsce. Dzięki takiej zabawce dziecko rozwija zdolności motoryczne a także koordynację ręka-oko. Nasz Oli aktualnie jest na etapie gryzienia każdego klocka oraz zdejmowania daszka. 


DREWNIANY SAMOCHODZIK - bo każdy mały mężczyzna powinien go mieć :)
DIY WORECZKI Z ŻELEM


Do zabawy potrzebujemy: strunowy woreczek, żel do włosów, różne kulki, koraliki etc.  Nie od dziś wiadomo, iż doświadczenia oraz poznawanie świata poprzez zmysły są najlepszymi nauczycielami naszych dzieci. Zabawki, które umożliwiają dziecku coś poczuć, dotknąć, zobaczyć lub usłyszeć pozwalają w łatwy sposób przyswoić wiedzę i wyzwolić określone emocje.  Olivier uwielbia dusić, ugniatać i przygryzać te żelowe gadżety :) Pomimo, iż nasze dziecko ma już siedem ząbków, to do chwili obecnej nie zdażyło się nam aby którykolwiek z woreczków pękł. 


DREWNIANE CYMBAŁKI - tutaj chyba nie trzeba nic nic opisywać :) - KLASYK sam w sobie !


BĄK / BĄCZEK - jak wyżej :)

PIŁECZKI SENSORYCZNE


Piłeczki udało mi się kupić w w promocji Tkmaxxx. Olivier je uwielbia. Najlepsza zabawa jest wtedy kiedy biorę jedną piłeczkę i pocieram o jego dłoń co go tak łaskocze, że śmiechu jest co niemiara :)


DIY GRZECHOTKIGrzechotki zrobiłam sama. Do jednego pojemnika (takiego na żywność) wrzuciłam garść słonecznika, w drugim umieściłam makaron, w trzecim zaś ziarna zbóż. Reasumując wykorzystałam wszystko to co miałam aktualnie w szafkach. Koniecznie namawiam Was do wykonania takich grzechotek samemu w domu, sprawdzają się świetnie zarówno dla niemowlaka jak i dla starszego dziecka, które będzie mogło wykonać je samodzielnie w domu, dzięki czemu wasze portfele nie będą obciążone :)


DIY grzechotki w 5 minut:

Potrzebne będą:

1. Pojemnik np. do przechowywania pokarmu, lub zwykłe plastikowe butelki po wodzie.

2. Produkty żywnościowe np. ryż, kasza, makaron, fasola, groch

Zrób kilka grzechotek i zacznij nimi potrząsać przed oczami dziecka, zwróć uwagę jak dziecko zaczyna wodzić wzrokiem za ziarenkami.  Możesz pobawić się w bardzo prostą zabawę, weź do ręki grzechotkę i zacznij po cichu nudzić piosenkę w między czasie cały czas potrząsaj w rytmie grzechotkę przechodząc do normalnego głosu i następnie kończymy piosenkę z szeptem.

Do następnego!

3 komentarze:

  1. Super propozycję! Mamy część z tych zabawek, ale bardzo spodobały mi się te woreczki strunowe z żelem chociaż mój syn pewnie już by je otwierał :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać Olivierowi bardzo podobają się te zabawki. Ciekawe co by powiedział na takie puzzle https://achdzieciaki.pl/puzzle-star-wars-302

    OdpowiedzUsuń