Dziecko

CYFROWI RODZICE. DZIECI W SIECI - JAK BYĆ CZUJNYM A NIE PRZECZULONYM.

kwietnia 26, 2016 Słomkowo 3 Komentarzy


Kilka tygodni temu napisało do mnie wydawnictwo IUVI z zapytaniem o współpracę blogerską w temacie nowo wydawanej książki pt. "Cyfrowi rodzice". Książka skierowana jest do ambitnych, niezależnych, aspirujących rodziców, ceniących wiedzę, osobisty rozwój, świat nowoczesnych technologii, ale także troszczących się o zharmonizowany rozwój swoich dzieci dbających, aby nie popadły w skrajności świata internetu i social mediów. Uważam, że ten temat jest jak najbardziej na czasie. Z ogromną przyjemnością przeczytam tę pozycję. Książka podobno prezentuje innowacyjne podejście wychowania naszych maluchów. Niebawem zostanie do mnie wysłany przedpremierowy egzemplarz. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji. Szczerze, to już się nie mogę się doczekać jaką ją Wam zrecenzuje.

 O czym będzie książka?


"Cyfrowi rodzice" to książka popularnonaukowa i poradnik w jednym. Yalda Uhls rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ale w bardzo konkretnym kontekście: wychowywania dzieci i młodzieży. Autorka porusza kolejno tematy internetu, mediów społecznościowych i obyczajów internetowych, roli nowych mediów w edukacji oraz gier komputerowych. 

Kilka słów o autorce książki:


Yalda Uhls jest psycholożką  i znaną badaczką wpływu nowych mediów na dzieci oraz autorką książki "Media Moms and Digotal Dads. Afact-Not-Fear Approach to Parenting in the Digital Age". Poszukuje w obszarze nauki praktycznych rozwiązań i przełożeń ich na zasady odpowiedzialnego rodzicielstwa w dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii. Jest też mamą dwójki nastolatków i podkreśla, że osobiste doświadczenie ma wpływ na jej pracę. 

Gdzie będzie można ją kupić?


Książka już niebawem będzie w sprzedaży na stronie internetowej Wydawnictwa IUVI.

Przypominam premiera już 18.05.2016!

Moi mili czytelnicy wydawnictwo IUVI daje mi jeden egzemplarz dla WAS :) Więcej o konkursie już niebawem!

*Post sponsorowany

3 komentarze:

 1. Myślę, że taka książka to dobry prezent dla każdego rodzica :) chętnie przeczytam recenzję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jestem jej ciekawa, naprawdę to jest gorący temat i mam nadzieję, że będzie godna uwagi :)

   Usuń
 2. Zapowiada się ciekawie.
  Już na wstępie dowiedziałam się kilka zaskakujących wyników badań o których bym nawet nie pomyślała.
  Pozdrawiam
  matkapolka89.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń