Olivier

TABLICA MANIPULACYJNA ZUZU

czerwca 18, 2016 Słomkowo 4 Komentarzy


Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją tej oto cudownej tablicy manipulacyjnej, którą dostał Oli od dziadków na swoje pierwsze urodzinki. Oliś jest nią oczarowany. Codziennie rano gdy wstaje biegnie nacisnąć dzwoneczek DING - DONG. Oczywiście domownicy o dalszym spaniu mogą już zapomnieć ;/ Tablicę zamontowaliśmy do ściany pod regałami na książki. Było to jedyne idealne pasujące miejsce. Tutaj są zdjęcia z pokoju Oliviera, także możecie sobie podejrzeć. Nie będę Wam czarować i pisać, że Oli siedzi całymi dniami i majsterkuje przy niej co to, to nie. Moje dziecko wszystkim bardzo szybko się nudzi. Lecz jest to coś przy czym chodź na parę chwil potrafi skupić uwagę. Na razie tak jak wcześniej wspomniałam, uwielbia naciskać dzwoneczek, otwierać i zamykać żółte drzwiczki, włączać światło, rozrzucać magnetyczne literki, ściągać czarną i czerwoną rzepę (żółtą już gdzieś zgubił) i uwielbia wyciągać kluczyk z budki. Resztę zaczyna pomalutku odkrywać. Myślę, że trochę czasu minie zanim nauczy się zawiązywać sznurówkę czy też otwierać kluczykiem kłódkę. Przedmioty, które są na co dzień dla dziecka trudno dostępne, dzięki tablicy może w bezpieczny sposób sprawdzać ich działanie i nauczyć się z nich korzystać. Bawiąc się dziecko ćwiczy małą motorykę i przyswaja konkretne umiejętności potrzebne w codziennym życiu. 

Na naszej tablicy znajdziemy takie elementy:


Włącznik do światła
Czerwona lampka
Nadajnik (włącznik z przyciskiem) dzwonka do drzwi
Odbiornik (głośnik dzwonka)
Kłódka z kluczykami
Czarny łańcuch, na którym jest odblaskowy miś
Żółty łańcuch a na nim zawieszone klucze
Czerwone drzwi zamykane na kłódkę
Delikatny papier ścierny
Zasuwka
Żółte drzwi (otwierane i zamykane za pomocą zasuwki)
Tykający minutnik (często używam go gdy siadamy do czytania książek)
Trzy kolory rzepy
Zamek błyskawiczny
Dzwonek rowerowy
Miara krawiecka
Tablica kredowa
Etui zamykane na zamek
Haczyk
Rura PCV
Czerwona sznurówka
Kołatka
Literki magnetyczne ABC
Kółko obrotowe
Koraliki
Zapornica
Ruchome guziki
Zapięcie zatrzask
Zapięcie paska
Kolorowe spinacze

Całość jest pięknie przytwierdzona do białej tablicy i utrzymana w kolorystyce w biało-żółto-czerwono-czarnej. To pierwsze kontrastowe kolory, które widzi dziecko.
Oczywiście sami możecie wykonać taką tablicę. Wystarczy, że w Pintereście wyszukiwarce wpiszecie sensory board, tam znajdziecie mnóstwo inspiracji. Jeśli podoba Wam się nasza, to zamawialiśmy na FB: Tablica Manipulacyjna ZUZU.

4 komentarze:

  1. Świetny pomysł z tą tablica - sama bym tam po majsterkowala. A co dopiero dzieci - gratuluję rewelacyjny pomysł ☺

    OdpowiedzUsuń