Fitness

BIEGANIE Z WÓZKIEM - THULE CHARIOT CHEETAH 2 - RECENZJA

lipca 02, 2016 Słomkowo 3 Komentarzy


Dzisiaj przygotowałam dla Was krótką, osobistą recenzję dotyczącą wielofunkcyjnego wózka biegowego / przyczepki marki THULE - CHARIOT CHEETAH 2. Sprzęt otrzymaliśmy do testów od wypożyczalni MAŁYGULIWIER. Model, który testowaliśmy przeznaczony jest dla dwójki dzieci, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkować go w pojedynkę.

Przy pierwszym kontakcie wzrok przyciąga aerodynamiczny wygląd  co podkreśla sportowy charakter THULE. Sam wózek jest lekki i wytrzymały. Bardzo łatwo go się składa i konfiguruje. W jednej chwili można go przekształcić w przyczepkę rowerową i zabrać dziecko na przejażdżkę. Z racji na ograniczony czas i możliwości skupiliśmy przede wszystkim na funkcji spacerowo / biegowej.

Ale do rzeczy. Jak się biega z wózkiem THULE CHARIOT CHEETAH 2?

Zacznę od tego, iż ani mój mąż ani ja nie jesteśmy super profesjonalnymi biegaczami. Biegamy dla przyjemności w ramach wolnego czasu. Mieliśmy spore obawy czy uda nam się przebiec "dyszkę" z dodatkowym obciążaniem. Nasze nerwy były nie potrzebne. Ten wózek po prostu "płynnie" po drodze i to w każdym terenie. Gdy opanujemy już sztukę samego prowadzenia (przednie koło jest umocowane na stałe - nieskrętne) bieg z CHARIOT CHEETAH 2 to czysta przyjemność - nie tylko dla rodziców, ale i dla dziecka.

Warto wspomnieć, iż Chariot Cheetah 2 został stworzony z myślą o bezpieczeństwie Twojego malucha. Pięcio punktowe pasy bezpieczeństwa oraz rama zabezpieczająca z andowanego aluminium to tylko kilka z licznych cech tego wspaniałego sprzętu. Nie dość, że jest to produkt niezwykle bezpieczny, to jest również bardzo wygodny przygotowany na każde warunki. W razie niepogody możesz założyć na niego specjalną osłonę by maluszek nie zmókł, a wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową możesz zabrać mały bagaż z najpotrzebniejszymi przyborami i wsunąć go z tyłu wózka. Zdradzę Wam, iż w trakcie treningu Olivierowi kilka razu udało się uciąć drzemkę - co mówi samo za siebie w kwestii komfortu i wygody. Reasumując gorąco polecam!

Wszelkie parametry techniczne znajdziecie na stronie THULE.

5 ZASTOSOWAŃ PRZCZEPKI:

spacerówka
wózek do uprawiania narciarstwa biegowego
wózek biegowy
przyczepka do roweru
wózek do pieszych wędrówek


Przerwa na selfika, łyk wody i biegniemy dalej :)
Na moim kanale pojawił się filmik z rodzinnego biegania - Agnieszka Słoma
Zapraszam!

3 komentarze:

  1. Sam pomysł biegania z wózkiem wydaje mi się świetny, natomiast z takim sprzętem to już musi być naprawdę mega przyjemność :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, jestem zachwycona zdjęciami ze sticka, i Waszym hobby, ja nie cierpię biegać, a z wózkiem to bym chyba w ogóle umarła :P

    OdpowiedzUsuń