Książki

KRÓLIK ILUZJONISTA I FESTIWAL SZTUK MAGICZNYCH

października 13, 2016 Słomkowo 4 Komentarzy


Kilka dni temu otrzymałam od wydawnictwa IUVI pewną magiczną pozycję. Zaraz po rozpakowaniu siadłam wygodnie na kanapie i oderwać się nie mogłam. Nic nie istniało wokoło. Tylko ja i główny bohater - Królik Iluzjonista, który zaprowadził mnie w świat iluzji optycznej. Teraz już wiem na pewno, że nic nie jest takie jakie nam się wydaje! Muszę przyznać, że przy niektórych zaprezentowanych w książce sztuczkach iluzjonistycznych miałam mały problem ze skupieniem. Przy jeszcze innych musiałam poświęcić więcej czasu, by dostrzec tę "magię". Reasumując złudzenia optyczne to wspaniała sprawa. Przypomniał mi się beztroski czas dzieciństwa.

Autorką książki jest Patricia Geis, a głównym bohaterem jest tytułowy Królik, który porywa nas w to co niemożliwe. W środku znajdziecie ponad 25 magicznych sztuczek i złudzeń optycznych.
Uważam, że dzieci w wieku 8 - 12 lat będą zachwycone tego typu zabawą. Na pewno nie jest to książka dla takich maluchów jak mój niespełna półtora letni Oli.

Książka osobiście bardzo przypadła mi do gustu i dostarczyła mi wiele rozrywki. Z pewnością pokażę ją synkowi, gdy tylko dorośnie. 


Książkę kupisz w wydawnictwie IUVI teraz w promocji 24,90 zł 16,68 zł
*post sponsorwany

4 komentarze:

  1. Książka ładnie wydana, jednak nawet dla mojego najstarszego syna - 12 lat - trochę za trudna. Zaciekawiła go, ale nieumiejętność wykonania zadania opisanego na każdej stronie zniechęcała. Wydaje mi się, że jest dedykowana dla jeszcze starszych dzieci:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka bardzo lubi tą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Coś mi się wydaje, że ta książka spodobałaby się mojej dziesięciolatce. Uwielbia książki z którymi można wejść w interakcje.

    OdpowiedzUsuń