Dziecko

Koty są fajne !

listopada 19, 2016 Słomkowo 2 Komentarzy


Koty są fajne ! Choć kiedyś w rodzinnym domu jedynym naszym zwierzakiem był pies, na własne cztery kąty dla odmiany zaprosiliśmy właśnie kota. Dziś nasz puszysty przyjaciel ma już 4 lata. Zadomowił się doskonale. Jak na brytyjczyka przystało jest zrównoważony, stonowany i przy tym pogodny oraz przyjacielsko nastawiony w szczególności do dużych psów. Wspólny weekend z Goldenem Retriverem to dla Czesława czysta przyjemność. Jest to kot całkowicie nienatrętny, niemniej jednak nigdy nie spuszcza swojego pana z oczu. Można powiedzieć, iż jest to bardziej typ obserwatora, niż przykład kociej przylepy. W swoim harmonogramie czas na czułości znajduje jedynie rano i wieczorem. Jest to kot na tyle domowy, na ile mu to odpowiada. 

Poznajcie Czesława!

Przed narodzinami dziecka mieliśmy spore obawy czy Czesław zaakceptuje nowego domownika. Nie potrzebnie. Chłopaki dogadali się, co więcej nawet ostatnio przytulają się na przywitanie. To przy kociaku Olivier nauczył się jakie powinno być prawidłowe podejście do zwierząt, jak je głaskać, przytulać oraz zrozumiał czego robić nie wolno. Z uwagi na sympatię naszego dziecka do kotów postanowiliśmy zrobić synowi niespodziankę i zabrać go na wystawę kotów rasowych, która odbyła się w dniach 12-13.11.2016 w poznańskiej Arenie. Łącznie pojawiło się tam około 400 kotów 24 ras, walczących o nagrody w czterech podstawowych kategoriach. 

Ach cóż to była za radość! Tyle kociaków w jednym miejscu! Z resztą zobaczcie sami! 
Pamiątka z każdego rodzinnego wypadu to nasze absolutne MUST HAVE. Tym razem do domu zabraliśmy książkę pt. "Najpiękniejsze wiersze o kotach". Autorem tego wspaniałego zbioru rymowanych treści jest Franciszek J. Klimek. Bardzo fajna i zarazem nietypowa pozycja dla dzieci :)Nie obyło się bez dedykacji autora...


... jak i wspólnego zdjęcia :)

2 komentarze:

  1. Ogólnie nie przepadam za zwierzętami, ale koty są interesujące :)
    Gingerheadlife.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Nice blog!


    http://kissthestarsblog.blogspot.ro/

    OdpowiedzUsuń