Podróże

Parowóz Świętego Mikołaja

grudnia 13, 2016 Słomkowo 7 Komentarzy


W sobotę przypadającą bezpośrednio po dniu Świętego Mikołaja tj. 10 grudnia na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjechały cztery pociągi retro. Była to nie lada frajda nie tylko dla dzieci ale także i dla dorosłych. Zobaczyć na żywo tak wielką, ciężką i buchającą parą lokomotywę to ogromna atrakcja, nie wspominając już o możliwości przejażdżki. 

Do dyspozycji podróżnych były wyjątkowe, mikołajkowe trasy z tematycznym nazewnictwem:

1) Pociąg MIKOŁAJ - jadący z Wolsztyna do Poznania 
2) Pociąg RENIFER - jadący z Poznania do Gniezna
3) Pociąg FRANEK - jadący wokół Poznania
4) Pociąg ŚNIEŻYNKA - jadący wokół Gniezna


Mała ciekawostka. Każdy z czterech składów zestawiony był z zabytkowych wagonów trzeciej klasy, wyprodukowanych w latach dwudziestych, które napędzane były najprawdziwszym parowozem, lokomotywą Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni.

My na swoją pierwszą wyprawę wybraliśmy pociąg Franek. Postawiliśmy na tę trasę z uwagi na czas jej trwania. Zgodnie z rozkładem jazdy podróż to tylko jedna godzina drogi poprzez stacje Poznań Główny - Poznań Garbary - Poznań Franowo - Poznań Główny.

Można powiedzieć, iż z małymi przygodami i czerwonymi jak nos Rudolfa semaforami prawie się udało :). Wszelkie opóźnienia i utrudnienia na trasie umilał nam najprawdziwszy Mikołaj ze Śnieżynką. Nie obyło się bez konkursów i słodkich upominków dla najmłodszych.  Czy Olivierowi się podobało? Raczej tak. Na pewno czuł się komfortowo. Dzięki parowemu ogrzewaniu w wagonach było bardzo ciepło ,co zmusiło naszego malucha do ucięcia krótkiej drzemki po około 30 minutach jazdy :)

Reasumując, wycieczka parowozem to znakomita  forma spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. 
Zachęciliśmy Was? Zapoznajcie się z aktualną ofertą przewoźnika na stronie www.turkol.pl

P.S.
Post nie jest sponsorowany :)

7 komentarzy:

 1. Mój Synek byłby zachwycony pociągami, a ja jestem zachwycona pięknymi zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy TurKolowe wycieczki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Toż to prawdziwa gradka dla małych (i dużych zresztą też) fanów pociągów :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sprawa! Nasz synek uwielbia pociągi wszelakie - a takie retro i jeszcze z Mikołajami na pokładzie to byłby dla niego absolutny hit ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ekstra wycieczka! Niemal jak z Harego Pottera :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne zdjęcia. Moja córeczka jeszcze nie jechała pociągiem, ale musimy spróbować, dzieci chyba lubia takie przygody

  OdpowiedzUsuń