Kulinarne szaleństwa

ORZECHOWO-DAKTYLOWE KULKI MOCY Z ODŻYWKĄ BIAŁKOWĄ - PROSTY PRZEPIS

stycznia 16, 2017 Słomkowo 4 Komentarzy


Kulki mocy zyskują ostatnio coraz większą popularność. Są sycącym źródłem witamin, błonnika oraz cennych minerałów.  Dodadzą siły i mocy wtedy, gdy tego najbardziej potrzebujesz. To doskonała przekąska po treningu, lub wtedy gdy dopada cię głód. Są idealne do zabrania na uczelnię czy do pracy. Przygotowuje się je podobnie jak SUROWE FIT BROWNIE (klik), o którym wpominaliśmy już wcześniej. 

No cóż... Nie pozostało nam nic innego jak podzielić się z Wami sprawdzonym  i szybkim przepisem.  Satysfakcja gwarantowana :)

Do przygotowania kulek potrzebować będziecie:
- 200g daktyli
- 70-80g dowolnych orzechów  (może być miks np. brazylijskie, włoskie i ziemne niesolone)
- 2 łyżki odtłuszczonego kakao
- 2 łyżki syropu klonowego (jeżeli masa będzie zbyt sucha można dać 3 łyżki)
- 1 miarka odżywki białkowej (najlepiej waniliowej, czekoladowej, bądź o smaku ciasteczek)

Daktyle zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy na około 15 minut. W tym czasie blendujemy orzechy. W następnym kroku do zmielonych orzechów dodajemy odcedzone z wody daktyle oraz pozostałe składniki. Całość  blendujemy na gładką masę (można w tym celu użyć również Thermomixa). 

Z powstałej masy lepimy kuleczki, które następnie możemy obtoczyć w pokruszonych orzeszkach, wiórkach kokosowych, bądź sezamie. Jeżeli masa będzie zbyt sucha, można dodać jeszcze jedną łyżkę syropu klonowego. Jeżeli nie macie w domu odżywki białkowej, to nic straconego. Kulki smakują równie świetnie bez niej.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy próbowaliście już kiedyś kulek mocy oraz jakie są Wasze sprawdzone receptury :)

4 komentarze: