Książki

RECENZJA KSIĄŻKI - ALCATRAZ KONTRA BIBLIOTEKARZE. #1 PIASEK RASZIDA

lutego 27, 2017 Słomkowo 4 Komentarzy

Wreszcie doczekaliśmy się świetnej pozycji skierowanej gównie do młodego czytelnika. Brandon Sanderson „Alcatraz kontra Bibliotekarze. #1 Piasek Raszida” to błyskotliwa, zabawna i pełna wartkiej akcji książka, która zachwyci niejednego nastolatka. Gdy tylko do mnie dotarła wiedziałam, że przeczytam ją w jeden wieczór (no prawie), ale zacznijmy od początku.

W pierwszym tomie cyklu poznajemy Alcatraza Smedry'ego (tak, tak jego imię brzmi tak samo, jak nazwa znanego więzienia), osieroconego chłopca, który dostał dwudziestą siódmą szansę by mieć normalną rodzinę. Miał on niestety niebywały "talent" do niszczenia wszystkiego czego tylko się dotknie i to w sposób nieświadomy. Alcatraz w swoje trzynaste urodziny niespodziewanie dostaje paczkę ze spadkiem po nieżyjących już rodzicach – a w niej tajemniczy woreczek z piaskiem. Nagle w tym samym dniu paczka znika, a losy całego świata stają się zależne od tego do kogo dana przesyłka trafi. Jeśli ten tajemniczy Piasek Raszida dotrze w niepowołane ręce okropnych Bibliotekarzy (tajna, niebezpieczna i złowroga organizacja, która rządzi światem), zdobędą oni absolutną władzę. Bibliotekarze mogą niszczyć królestwa, unicestwić kultury i władać całym światem. Czy Alcatrazowi uda się ich powstrzymać, uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu? Sprawdźcie to koniecznie! :)

W wielkim skrócie. Piasek Raszida to interesującą książką, która stanowi świetną pozycję dla osób szukających czegoś lekkiego, a zarazem niezwykle zabawnego i przyjemnego w czytaniu. Nie wymagajmy zatem od tej powieści, skomplikowanej i niezwykłej konstrukcji, bo nie z takim zamiarem została ona napisana. Co o niej myślę? Szczerze?! Już nie mogę się doczekać drugiego tomu! Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg przygód niesfornego Alcatraza i jego przyjaciół.

"Ludzie nigdy nie są zadowoleni, gdy ujawniasz, że tkwią w błędnych przekonaniach."

"Pamiętajcie: mimo że ta książka sprzedawana jest jako powieść "fantastyczna", musicie traktować wszystko, co w niej przeczytacie, z absolutną powagą, bo są to rzeczy ważne, w żadnym razie nie głupie i zawsze mają sens."

*Za możliwość przeczytania bardzo dziękuje wydawnictwu IUVI

4 komentarze:

 1. Myślę, że mojemu nastolatkowi mogłaby się spodobać :) Zresztą ja też lubię taki typ książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako nastolatka zaczytywałam sie w takich książkach. Piękne ilustracje. Ja narazie jestem na etapie bajeczek i rymowanek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, jestem pod wrażeniem ;)

  Zapraszam również do mnie kochana !!

  http://loveshinny.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia, jestem pod wrażeniem! Po książkę również muszę zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń