Podróże

ŚWIAT W MINIATURZE, CZYLI MAKIETA KOLEJOWA W BORÓWCU

lutego 22, 2017 Słomkowo 5 Komentarzy


W miniony weekend zabraliśmy naszego małego fana kolei do Borówca. Była to pierwsza wizyta Oliviera w świecie miniatur.  Makieta, którą odwiedziliśmy znajduje się w niewielkiej odległości od Poznania - kierunek Kórnik. Droga ze Swarzędza zajęła nam około 15 minut. Za bilet normalny zapłaciliśmy 20 zł. Wejściówka z ulgą to koszt 15 zł, dzieci zaś do lat 3 wchodzą za darmo. 

Makieta powstała z inicjatywy Pana Roberta Glista - pilota cywilnego, który od najmłodszych lat pasjonował się modelarstwem. Stwierdzenie, iż pasja rodzi profesjonalizm ma tu 100% pokrycia. Całość została wykonana z niespotykaną starannością, precyzją i szczegółami. 

Od przekroczenia progu Olivier oszalał ze szczęścia. Nie wiedział na czym ma się skupić. Tyle aut i pociągów w jednym miejscu. Szok! Radości nie było końca. Składy kolejowe w ruchu, samoloty latające nad głową i pokaz miasta nocą to tylko nieliczne atrakcje, które możemy zobaczyć i doświadczyć zwiedzając ten wspaniały świat miniatur. Reasumując jeśli chcecie zobaczyć największą i zarazem najciekawszą w Polsce makietę, koniecznie zatrzymaj się w podpoznańskim Borówcu. Prawdziwa gratka dla miłośników modelarstwa kolejowego i nie tylko! Chętnych do oglądania makiety nie brakuje! Z resztą co będziemy więcej pisać. Zobaczcie zdjęcia!


5 komentarzy:

 1. Też byliśmy ze dwa lata temu- cudownie tam jest!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, robi wrażenie. Nie tylko makiety, ale i Twoje zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj musimy się tam wybrać, zdjęcia piękne, myśle sobie, że to miejsce zachwyca na żywo jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super moja córka też pewnie by oszalala z radości

  OdpowiedzUsuń