Lifestyle

WEEKEND Z NATURĄ

kwietnia 03, 2017 Słomkowo 4 KomentarzySobota przywitała nas piękną i słoneczną pogodą.  Śmiemy sądzić, że sezon grzewczy został już ostatecznie zakończony. Miejmy zatem nadzieję, iż również w niepamięć możemy puścić jesienno-zimową aurę, szarość za oknem oraz ten okropny i rujnujący nasze cenne zdrowie smog. Niestety z uwagi na brak w naszym kraju jakichkolwiek norm i regulacji w tej materii z każdą zimą oddycha nam się coraz gorzej. Spaliny pochodzące z niektórych domowych kotłów wołają o pomstę do nieba. Ale BASTA! Witaj wiosno! Już od rana mieliśmy bardzo napięty grafik. Chwilę po godzinie 10:00 odwiedziliśmy promowane przez nas warsztaty zdrowego gotowania pod hasłem FOOD4BODY. Było pysznie!  
Zaraz po tym, pragnąc kontaktu z naturą opuściliśmy Poznań i udaliśmy się na wycieczkę w okolice Wągrowca. Tam całkiem przez przypadek natknęliśmy się na skrzyżowanie rzek Nielby i Wełny. Jest to rzecz bez wątpienia warta zobaczenia z bliska, poza tym świetne miejsce na spacer z maluchem, o wycieczce rowerowej nie wspominając. 

Po dłuuuugiej wędrówce bardzo zgłodnieliśmy :)
Zanim przystąpiliśmy do jedzenia tych pyszności, Olivier "namówił" nas na beztroską zabawę w pobliskim placu zabaw.
Kończąc sobotnie wojaże szukaliśmy ciekawego tła do naszego wspólnego rodzinnego zdjęcia. I wiecie co? Okazało się, że całkiem niedaleko stoi oryginalna opuszczona stodoła. Stare dechy nadają niepowtarzalny klimat każdej fotografii. Dojście pod same drzwi były dla nas nie lada wyczynem. Obiekt stoi na środku zaoranego pola.
Niedzielę spędziliśmy spokojnie, organizując sobie spontaniczny mini piknik w bliskim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie obyło się również bez edukacji na świeżym powietrzu 🌿🌱🍃. To był udany weekend.
Jak widzicie, na naszych zdjęciach zrobiło się już bardzo zielono. Jeśli tak jak my szanujecie naturę i lubicie być w samym jej centrum z całą pewnością zainteresuje Was premiera pierwszego polskiego, pełnometrażowego filmu na temat zmian klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej pt. „Punkt krytyczny. Energia OdNowa”, która odbędzie się 14 maja 2017 w Warszawie na festiwalu Docs Against Gravity. W ramach eventu organizowany będzie również Roadshow z pokazami filmów w 8 miastach polskich tj. w Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie oraz 2 zagranicznych w Berlinie i w Brukseli.
Bądźcie z nami! Bądźcie czujni! Już niebawem rozlosujemy darmowe zaproszenia na to wspaniałe wydarzenie! Więcej informacji o tym, jak pomóc chronić środowisko i wspierać odnawialne źródła energii możecie znaleźć na stronie www.energiaodnowa.pl.
 

Życzymy miłego tygodnia!


4 komentarze:

 1. Mega zdjęcia, szczególnie tę "rolnicze" przykuły moją uwagę. Takie lubię :) A jedzienie... zgłodniałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaki słodki synek !
  Pozdrawiam cieplutko,
  http://loveshinny.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ cudny mieliście weekend - a zdjęcie z dechami rewelacja - zazdroszczę tych warsztatów. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Synuś przystojniak pierwsza klasa! :)

  OdpowiedzUsuń