Dziecko

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SIĘ Z DZIECKIEM NA ŁONO NATURY

maja 12, 2017 Słomkowo 0 Komentarzy


Czy Wasze życie bywa zbyt hałaśliwe? W dzisiejszych czasach mamy wokół siebie tak dużo hałasu, że przyzwyczailiśmy się do niego, zapominając jak to jest być w miejscu, gdzie jedynymi dźwiękami są odgłosy płynące z natury. Kiedy ostatnio wsłuchiwaliście się w śpiew ptaków, szeleszczące liście czy w odgłosy własnych kroków, przechadzając się po żwirowym szlaku? Może nadszedł wreszcie czas by zanurzyć się w naturze? 

Natura działa bardzo dobrze na nasz organizm. Sprawia, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi i mądrzejsi. Pisząc ten wpis na blogu, cały czas słyszymy za oknem odgłosy życia codziennego. Ktoś kiedyś rzekł, iż "betonowa dżungla niszczy ludzkiego ducha". Coś w tym jest. Ludzie spędzający większość swojego czasu wśród przyrody są bardziej twórczy, ich ciało łatwiej się odpręża, a stres i troski znikają niemal w jednej chwili.Oto 5 powodów, dla których warto wybrać się z dzieckiem na łono natury.


Po pierwsze natura jest potężnym środkiem antydepresyjnym

 

Zastanawiacie się jaki stres może mieć małe dziecko? Zmiana miejsca, otoczenia, awans ze żłobka do przedszkola to bardzo silne bodźce dla każdego malucha. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek musimy zachęcać nasze dzieci do obcowania z przyrodą. To rodzi pozytywne korzyści i przede wszystkim bywa odstresowujące. Badania sugerują, iż przebywanie w naturalnym otoczeniu - chociażby lasu możne być głęboko powiązane z naszym wewnętrznym szczęściem.

Po drugie witamina D


Coś co nie dostanie się po prostu do domu, przedszkola czy klubu malucha to witamina słoneczna - witamina D, która jest niezbędna do utrzymywania zdrowego układu odpornościowego. Naturalna witamina D jest zawsze lepsza niż suplementacja. Dajcie swojemu swojemu dziecku potężną dawkę prawdziwej witaminy D i wyjdź z nim na spacer.Po trzecie lepszy sen


Wasze dziecko kiepsko sypia? Sami macie problemy ze snem? Wyjdź na zewnątrz! Spacer w naturze może znacznie poprawić jakość snu. Zbyt długie przebywanie wewnętrz może zaburzyć nasze naturalne dobowe rytmy. Badania wykazały, że narażenie na działania promieniowania słonecznego (szczególnie wczesnym rankiem) wspomaga dobry sen.

Po czwarte czyste powietrze


Powietrze na łonie natury, a w szczególności wśród drzew jest wyjątkowo czyste. Roślinność wykazuje działanie antyseptyczne, dzięki temu powietrze w lasach jest praktycznie wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Co więcej spacerując wśród natury skutecznie dotleniamy i inhalujemy nasz organizm.


Po piąte przygoda 


Wędrówka wśród natury to także wspaniała przygoda dla każdego malucha. Daj szanse poznać swojemu dziecku leśne zwierzątka. Może uda Wam się spotkać wiewiórkę, jeża czy nawet lisa? Mało tego, obcowanie z naturą to również doskonała lekcja. Lekcja kształcenia bliskości, szacunku i wrażliwości dla otaczającej przyrody. Nie zapominajmy o tym!
Tak jeszcze na koniec, jak wiecie majówka jak i kolejne dni nie zachęcały zbytnio do żadnej aktywności. Chciałoby się żyć w przekonaniu, iż zmiana klimatu na świecie na ma wpływu na naszą polską rzeczywistość. No niestety... Anomalie pogodowe są i będą objawiać się coraz częściej i to w coraz różniejszy sposób. Przykładowo rok 2015 był najcieplejszy w historii pomiarów w Polsce. Już od lat 90-tych pojawiają się fale upałów gdzie temperatura powietrza osiąga ponad 30 stopni i utrzymuje się co najmniej 3 dni. Zmniejsza się ilość dni mroźnych, zmienia się struktura opadów, pojawiają się susze. By  w pełni zobrazować Wam wagę problemu i przedstawić alternatywę polecamy film dokumentalny, który z całą pewnością Was zainteresuje. Premiera pierwszej polskiej, pełnometrażowej produkcji na temat zmian klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej pt. „Punkt krytyczny. Energia OdNowa”, odbędzie się 14 maja 2017 w Warszawie na festiwalu Docs Against Gravity. W ramach eventu organizowany będzie również Roadshow z pokazami filmów w 8 miastach polskich tj. w Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie oraz 2 zagranicznych w Berlinie i w Brukseli.
Bądźcie z nami! Bądźcie czujni! Już niebawem rozlosujemy darmowe zaproszenia na to wspaniałe wydarzenie! Więcej informacji o tym, jak pomóc chronić środowisko i wspierać odnawialne źródła energii możecie znaleźć na stronie www.energiaodnowa.pl.

Chciałam poinformować, że pod linkiem dostępny jest trailer filmu Film możecie zobaczyć po raz pierwszy w niedzielę 14 maja w Warszawie – Kinoteka PKiN, godz. 15.00, a następnie wyświetlą go:

w poniedziałek 22 maja Multikino w Krakowie,
we wtorek 23 maja Multikino w Galerii Katowickiej,
w środę 24 maja Multikino Arkady Wrocławskie,
w czwartek 25 maja Multikino Stary Browar w Poznaniu,
w piątek 26 maja Multikino w Łodzi,
w poniedziałek 29 maja Multikino w Galaxy Centrum w Szczecinie,
we wtorek 30 maja Multikino w Gdańsku,
w środę 31 maja Multikino w Bydgoszczy,
zawsze o godz. 17.30, pokazy będą bezpłatne, zakończone debatami, wejściówki do pobrania na stronie: http://energiaodnowa.pl/ 

Życzymy Wam miłego weekendu, spędzonego na świeżym powietrzu!
*post sponsorowany 

0 komentarze: