Zakupy

HULAJNOGA B1 OXELO RECENZJA

czerwca 02, 2017 Słomkowo 5 Komentarzy

Wiosna i lato to idealny czas do aktywność fizycznej na świeżym powietrzu, a długie dni przede wszystkim sprzyjają ku temu. Ponad miesiąc temu Olivier skończył dwa latka, wtedy też postanowiliśmy, że jednym z prezentów na urodziny będzie hulajnoga. Okazało się, że był to strzał w 10-tkę. Od razu załapał bakcyla. Zdecydowaliśmy się na hulajnogę Oxelo z Decathol'a, z kilku powodów. Po pierwsze, świetnie nadaje się do ćwiczenia równowagi, a po drugie rośnie razem z dzieckiem (kierownica posiada trzy pozycje). Po trzecie cena nie jest zbyt wygórowana.
Dla nas miłym zaskoczeniem była jej lekkość. Oliś sam potrafi ją wynieść z garażu, a wracając z długich tras, ja sama nie miałam problemów trzymając za jedną rękę synka, a w drugiej hulajnogę.
Plusem są także koła z gumy PU oraz łożyska ABEC 1, które gwarantują delikatny ślizg, co oznacza, że dziecko nie nabierze dużej prędkości i nie wystraszy się. Reasumując hulajnoga to świetny pomysł na prezent dla dziecka już od drugiego roku życia.


Od jakiego wieku dziecko może zacząć jazdę na hulajnodze?
Drugi rok życia to dobry i bezpieczny czas, by dziecko mogło zacząć swoją przygodę z hulajnogą. Wtedy też w łatwy sposób uczy się jazdy i manewrów. Wszystko też zależy od dziecka. Nasz synek ogólnie nie boi się "ekstremalnych" sportów. Ma to na pewno po mnie😊.
Początki nie zawsze bywają zachęcające. W pierwszych dniach, zanim Olivier rozpoczął wojaże na hulajnodze, poczuliśmy zobligowani by przeprowadzić z synem 10-minutowa rozmowę instruktażową na temat bezpieczeństwa, wyjaśniającą powody i obowiązek noszenia kasku. Łatwo nie było, ale nie poddawajcie się. Dzieci są bardzo cwane, jak już raz odpuścicie, to bądźcie pewni, że później będzie jeszcze gorzej. 
Mamo! Ja nie ciem iść do domu😂😂😂
Oczywiście to tylko Twoja decyzja jaką hulajnogę i kask zakupisz.
Jeśli będziesz miał/miała jakieś pytanie co do posiadanego przez nas modelu śmiało pisz w komentarzu. Bardzo chętnie udzielę wszelkich informacji.

Hulajnogi, ochraniacze i kask pochodzą ze sklepu Decathlon:

Hulajnoga B1 Structure Oxelo: 79,99 zł (klik); niebieska osłona do hulajnogi B1: 10,00 zł (klik)  
Osłona jest niezbędna do użytkowania hulajnogi B1 .
Kask Oxelo: 39,99 zł (klik)5 komentarzy:

 1. Hania ma taką samą hulajnogę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hulajnoga świetna,mamy taką samą.Kolor zielony rewelacja:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hulajnoga dla malucha - zwłaszcza trójkołowa - to najlepsza zabawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdjęcia i opis :) Widać, że dziecko szczęśliwe. Też chcemy kupić córce hulajnoge, z tym, że myślimy nad hulajnogą elektryczną. Co myślisz na ten temat?

  OdpowiedzUsuń