Dom i wnętrze

URZĄDZAMY POKÓJ NASZEMU DWULATKOWI

sierpnia 30, 2017 Słomkowo 1 Komentarzy


Nowy dom = nowy pokój dla dziecka

Nie ma nic bardziej ekscytującego dla każdego rodzica niż urządzanie pokoju dla dziecka. Czasami może być to dość stresujące, ale głowa do góry! Przy całej tej aranżacji nie obyło się oczywiście bez kilku drobnych, małżeńskich sprzeczek, ale co do jednego byliśmy zgodni. Od samego początku główną rolę miały tam odgrywać stonowane odcienie bieli i szarości. W kwestii umeblowania, zadbaliśmy o to by Olivier miał niskie biurko i przystosowane krzesełko, a półki i zabawki ustawione były na wysokości jego wzroku. Nie zapomnieliśmy również o najważniejszym czyli o łóżku, z którego nie spadnie podczas snu, a jeśli nawet do tego dojdzie to kontakt z podłogą na pewno nie zbudzi go z kolorowego snu. Nie zapominajmy, iż w pokoju małego, ruchliwego brzdąca wszystko powinno być przystosowanego do jego niewielkich gabarytów.
Co do samego wnętrza, to jeszcze sporo nam w nim brakuje. Myślimy o wiszących półkach na książki czy mini kuchni do zabawy (mały uwielbia zabawę w kucharza). Nie kończą nam się również pomysły w kwestii wariantów dekoracyjnych. Cały czas brakuje nam również dedykowanego kącika z przeznaczeniem na inwencje twórcze małego artysty. Powstałe już "prace" pomału nie mieszczą się w teczkach.
Na samym początku meblowania zakupiliśmy stolik i krzesełko. Był to dla nas priorytet, by mały miał gdzie spędzać kreatywnie czas malując czy wycinając. On to po prostu uwielbia. 
Uważamy też, że świetnym rozwiązaniem są wkładane szuflady w którym przechowujemy książki, zabawki, autka i wiele wiele innych zabawek :)
Nasza ulubiona miejscówka do czytania książek to łóżeczko - jest niesamowicie przytulne i wygodne :) Nasz syn to mały majsterkowicz, który kocha, skręcać czy uderzać młotkiem, dlatego nie mogło zabraknąć w jego pokoju warsztatu drewniany ze stołem i akcesoriami :)

Łóżeczko - Lulleto
Pościel - La Millou
Stolik i krzesełko, lampa wisząca, regały, półki - Ikea
lampka biały królik - Cookids
Suchy basen z kulkami - MiniBe

1 komentarz: