Książki

WSPANIALI RODZICE NIE SĄ DOSKONALI

sierpnia 28, 2017 Słomkowo 0 Komentarzy


Podczas ostatnich zakupów w Empiku wpadła w moje ręce zupełnie przypadkowo książka pt.: "Tak to robią wspaniali rodzice. 75 rad, jak wychować szczęśliwe dziecko". Od kiedy jestem mamą, szukam książek informacyjnych o najlepszych metodach wychowawczych w obszarze rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka. Niestety, częsty brak czasu nie pozwala mi na przeczytanie wszystkich poradników świata, by stać się lepszym rodzicem.

Sama książka napisana jest bardzo zwięzłym, przystępnym i zrozumiałym językiem. Porady przedstawione są w sposób prosty. Nie musisz czytać tej książki od deski do deski (choć tak na prawdę polecam to zrobić, robiąc jednocześnie krótkie przerwy na swoje przemyślenia). Często bezmyślnie w kierunku własnych dzieci rzucamy słowami, których po jakimiś czasie bardzo żałujemy. Jak pohamować się w tych działaniach, które często robimy bez zastanowienia i przemyślenia? O tym i wiele więcej dowiecie się właśnie z  tej książki.

Poniżej cytaty zaczerpnięty właśnie z tej książki: "Wspaniali rodzice robią to,co mówią, że zrobią"; "Wspaniali rodzicie pozwalają dzieciom popełniać błędy i ponosić porażki" Wspaniali rodzice podają powody", a tuż pod rozwinięciem danego tematu "SPRÓBUJ W TEN SPOSÓB". Psycholog Erica Reischer pokazuje nam konkretne porady i cenne wskazówki w jaki sposób zastosować je w swojej rodzinie. Każda rada to kolejny rozdział.
Jako rodzice dobrze wiemy, że wychowanie dzieci to czasochłonny i  skomplikowany proces. Dzięki takim książkom zdecydowanie łatwiej będzie nam przebrnąć przez nieodpowiednie zachowanie naszych dzieci. Dzięki "Tak to robią wspaniali rodzice. 75 rad, jak wychować szczęśliwe dziecko", otrzymasz tę wiedzę w pigułce. 

Myślę, że kluczem do dobrej komunikacji ze swoim dzieckiem jest akceptacja jego - jako człowieka jak również jego uczuć, które w danym momencie i etapie swojego życia przeżywa. Powinniśmy jako rodzice akceptować również te negatywne emocje.

Sukces w wychowaniu dziecka to długa i kręta droga, którą będziemy kroczyć przez całe swoje życie. Nie obwiniaj się, że pod wpływem emocji powiedziałaś mu coś, czego później żałujesz. Po prostu go przeproś i przytul. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, jak to mówią Anglicy. Nikt z nas nie jest ideałem. Idźmy do przodu i nie oglądajmy się za siebie.

0 komentarze: