wwf

PUNKT KRYTYCZNY - KLIMAT SIĘ ZMIENIA. JAK MOŻEMY TEMU ZAPOBIEC?

listopada 29, 2017 Słomkowo 0 Komentarzy

"Klimat się zmienia" - tak nazywa się kolejny, najnowszy odcinek serii „Punkt krytyczny”. Film został wyprodukowany przez fundację WWF Polska. Będziecie mogli go zobaczyć już za chwile, na końcu niniejszego wpisu. Z dzisiejszego odcinka dowiecie się o przyczynach i skutkach globalnego ocieplenia i czy człowiek ma coś z tym wspólnego. Czy jest to tak na prawdę nasz problem?

Klimat się zmienia. Bezdyskusyjnie wpływa to na nas wszystkich. Świat nauki jest już tego absolutnie pewien. Interesującym faktem jest to, że w rejonach polarnych, a w szczególności na Arktyce znaleźć można klucz do zrozumienia tego zjawiska. Od ponad dwudziestu lat polscy oceanografowie badają wpływ ocieplenia globalnego na ten obszar.  
Dokument ten nie tylko nas ostrzega, ale również proponuje rozwiązania dotyczące tego, jak możemy pomóc, zahamować czy też całkowicie powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Nasza emisja dwutlenku węgla i spalin kopalnych jest główną przyczyną zmiany klimatu na ziemi. Spalając paliwa kopalne m.in. węgiel, ropę czy gaz dodajemy coraz więcej gazów cieplarnianych do atmosfery. W ostatnim stuleciu temperatura na ziemi wzrosła o 1 stopień. Niby to niewiele, lecz w rzeczywistości jest to niebezpieczna i bardzo gwałtowna zmiana. Jeśli nie powstrzymamy globalnego ocieplenia, bądźmy pewni, że już wkrótce nadejdzie taki dzień, w którym świat w którym toczy się zarówno życie człowieka, roślin i zwierząt, stanie się bardzo mało przyjazny dla naszych organizmów. By uniknąć katastrofalnej zmianie klimatu, należy zastąpić paliwa kopalne odnawialnymi źródłami energii jednocześnie zwiększając efektywność energetyczną.

Brzmi to strasznie prawda? Więcej wartościowych informacji o skutkach globalnego ocieplenia dostarczy Wam film pt. „Klimat się zmienia”. Odcinek obejrzycie w całości, klikając na wideo poniżej.

Polecam Wam również pozostałe odcinki z tej serii, które znajdziecie w zakładce Lifestyle i Kulinarne Szaleństwo lub po prostu WWF.Wpis powstał przy współpracy z WWF Polska. Więcej informacji na stronie Energia odNowa.0 komentarze: