Zakupy

TOP 5 NASZYCH ULUBIONYCH GIER DLA DZIECI OD 2 ROKU ŻYCIA

listopada 24, 2017 Słomkowo 0 Komentarzy


Pamiętacie swoje gry z dzieciństwa? Doskonale pamiętam jak razem z bratem i rodzicami graliśmy w leśne przygody, statki, bingo czy bierki. Na tamte czasy była to jedyna ciekawa opcja na jesienno - zimowe wieczory.
      Przygotowałam dla Was pięć naszych ulubionych gier dla dzieci od dwóch lat. Napiszę kilka słów na temat każdej z nich. Myślę, że takie gry to fajna propozycja pod choinkę. Z ogromną przyjemnością poznam także Wasze ulubione tytuły. Piszcie w komentarzach w co gracie ze swoimi dziećmi wraz z podaniem wieku dziecka. Będę wdzięczna za każdą propozycje. 

 1. POTWORY DO SZAFY  3+ OD 1-6 GRACZY
Uważam, że z tą grą ze spokojem poradzi sobie już 2,5 latek. „Potwory do szafy” to gra kooperacyjna to znaczy, że gracze nie rywalizują ze sobą tylko wspólnie łączą swoje siły, aby pokonać potwory. Wygrywamy albo przegrywamy wspólnie. Gra bardzo fajnie wykonana graficznie. Karty potworów , a zwłaszcza szafa, która służy do zamknięcia potworów z pewnością zadziała na nie jedną małą wyobraźnię. Zasady są banalne. Gra opiera się na podobnych zasadach co Memo (pamięć). Każdy potwór boi się jednej zabawki, dlatego staramy się znaleźć zabawkę, która przestraszy potwora.  Znaliście tę grę? Jakie są Wasze wrażenia?

 2. BALANSUJĄCY ŻÓŁW. GRA ZRĘCZNOŚCIOWA 3+
Tę grę kupiłam nie dawno w Lidlu i nie sądziła, że jest tak porządnie wykonana. Jest praktycznie w ciągłym użytku od dwóch tygodni i pomimo wielu upadków nie ma żadnych uszczerbków, a farba nie odpryskuje. Olivier uwielbia swojego balansującego żółwia :)
Tutaj też zasady są bardzo proste. Gra polega na tym, że układamy na żółwiu kamyki o takim samym kolorze jaki wskazała nam kostka. Gra się naprzemiennie. Trzeba być bardzo ostrożnym, by przy kolejnym ruchu nie zburzyć tego co już ułożyliśmy. Przegrywa gracz, któremu spadną kamyki w trakcie układania. Bez dwóch zdań jest to genialna gra dla każdego przedszkolaka.
Żółwia można kupić w sklepie LIDL. Czymś podobnym do naszej drewnianej zabawki jest balansujący delfin, do kupienia TU.
3.  Mattel  Gra Pan Pierdzioszek Od 2-6 graczy
Gra przeznaczona jest dla starszych graczy. Dlatego my z Olinkiem mamy jeszcze bardzo uproszczone zasady. Przede wszystkim uczymy się w tej grze liczenia. Losujemy kartę i naciskamy na Pana Pierdzioszka tyle razy, ile wskazuje nam cyfra na wyciągnietej przez nas karcie.  Oczywiście największa frajda jest kiedy Pierdzioszek zrobi głośne prrrrr… Polecam. Super zabawa dla całej rodziny łącznie z dziadkami, którzy przy tej grze również będą zrywać boki ze śmiechu. Najwięcej radości będą miały przede wszystkim nasze dzieci. 

4. GRANNA Gra logiczna Króliczek 2+
Gra polega na tym, aby zbudować to co zostało przedstawione na karcie zadań. Używamy jednego lub więcej klocków oraz króliczka. W zestawie mamy 60 kart z zadaniami o różnym stopniu trudności, 3 drewniane klocki, króliczka oraz instrukcję z wraz rozwiązaniami zadań. Elementy są drewniane, czyli takie jakie lubimy najbardziej. Są bardzo dobrze wykonane. To fantastyczna gra od najmłodszych lat, która rozwija u dziecka wyobraźnię przestrzenną  oraz logiczne myślenie. Nasz synek ją uwielbia, a widok jego skupionej minki jest nie do opisania. Każdy sukces poprawnego wykonania zadania sprawia Olivierowi wielką radość i satysfakcje. Sama słodycz! Gra będzie fantastycznym pomysłem na prezent, może Św. Mikołaja? Uważam, że Króliczek to bardzo dobra inwestycja.
Grę kupisz  m. in. TU.

      5. Domino obrazkowe


Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! W naszym domu domino obrazkowe to kolejna gra, w którą bawiliśmy sie wraz z Oliviekiem już od najmłodszych lat. Nasza zabawka jest wykonana  z wysokiej jakości, grubej tektury – obrazki są dwustronne. Gra jest naprawdę łatwa i przyjemna.  Zdecydowanie uwielbiamy domino!

0 komentarze: