Dziecko

JAK DBAĆ O SUCHĄ I WRAŻLIWĄ SKÓRĘ DZIECKA? / ALLERCO

lutego 05, 2018 Słomkowo 0 Komentarzy

Często pytacie nas jakich kosmetyków stosujemy do pielęgnacji skóry naszego maluszka. Piszecie też o częstych kłopotach z suchą i wrażliwą skórą u Waszych pociech. Również i my doskonale znamy te problemy. W naszym domu od dłuższego czasu goszczą produty marki Allerco®  na zmianę z innymi łagodnymi preparatami. W ostatnim czasie otrzymaliśmy do przetestowania krem emolientowy nawilżający, szampon nawilżający oraz kostkę myjącą - wszystko to firmy od Allerco. 
Produkty z serii EMOLIENTY są stworzone dla skóry suchej, atopowej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W naszym przypadku w momencie pojawienia się problemów skórnych związanych z przesuszeniem - głównie na łokciach, biodrach czy policzkach, wystarczy tylko kilka tygodni stosowania przedmiotowych preparatów i od razu widać poprawę. 

Krem emolientowy nawilżający, Allerco, cena ok. 16,99 zł.
Zima to czas kiedy szczególnie musimy zadbać o nawilżenie skóry naszego maluszka (tak jak i naszą). Nigdy nie zapominam o nałożeniu kremu na buźkę synka przed wyjściem na spacer. Ok, czasem zapomnę, w moim stanie to coraz częściej mi się to zdarza :D Dobrze, że mąż ma głowę na karku i potrafi często mnie wspomóc w niekiedy oczywistych czynnościach.
Sami używamy tego kremu, gdyż sprawdza się on również doskonale dla dorosłych. Krem allerco® idealnie chroni skórę  oraz w dużym stopniu zapobiega podrażnieniom na które zimą jesteśmy bardzo podatni. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona nie tylko świetnym działaniem kremu, ale również ceną kosmetyków, która jest bardzo przystępna. 
Kostka myjąca, Allerco, cena 9,99zł
Produkt tak naprawdę jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej. Nie zawiera substancji zapachowych. Nie wysusza skóry, lecz ją nawilża, natłuszcza i co najważniejsze dla alergików, nie wywołuje podrażnień. Zapewnia zachowanie naturalnej bariery lipidowej naskórka. Skóra po jej użyciu staje się gładka, a co najistotniejsze jest długotrwale nawilżona. Odnoszę wrażenie, że po umyciu się mydłem w kostce skóra jest bardziej oczyszczona. Podsumowując kostka myjąca w pełni spełniła nasze oczekiwania i myślę, że nie raz zagości jeszcze w naszej łazience. 
Szampon nawilżający, Allerco, cena ok. 20 zł
To ostatni produkt, który mieliśmy przyjemność testować. Pierwszym plusem jest to, że jeśli niewielka ilość produktu dostanie się do oczu, to  nie szczypie tak jak inne kosmetyki. Po drugie pięknie i delikatnie pachnie, pozostawiając przy tym miękkie i puszyste włosy. Szampon przeznaczony jest dla niemowląt jak i osób dorosłych. Opakowanie zawiera 200 ml i jest bardzo wydajny. Przy normalnym stosowaniu wystarczy nam na półtora miesiąca. Kolejny produkt, który z pewnością zagości u nas na dłużej.
Reasumując, jeśli Ciebie bądź Twoje dziecko cechuje skóra atopowa, skłonna do podrażnień i alergii, to ta linia produktów z pewnością przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!
Znacie produkty do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i atopowej marki allerco®? Pierwszy post o marce allerco® możecie przeczytać też tutaj (klik). 

Do następnego!0 komentarze: