Nowości

SEGREGATOR #JESTEM W CIĄŻY I #JESTEM DZIECKIEM OD MAMYGINEKOLOG / RECENZJA

lutego 11, 2018 Słomkowo 3 Komentarzy

Właśnie wkroczyłam w 29 tydzień. Oznacza to, że 70% ciąży mam już za sobą. Wielkimi krokami zbliżam się do porodu. To dobry moment, by skompletować wszystkie stosy dokumentów. Jakiś czas temu zamówiłam dla siebie segregator #jestem w ciąży, dzięki któremu wszystkie moje wyniki badań czy karta przebiegu ciąży są na swoim miejscu. Korzystając z okazji zakupiłam segregator pediatryczny dla Olinka, w którym trzymam jego książeczkę zdrowia oraz historię wszelkich chorób. W planie mam jeszcze zakup dodatkowego zestawu dla drugiego smyka. Ten póki co świetnie się sprawdza. Zapraszam Was zatem do przeczytania recenzji segregatora dla kobiety w ciąży jak i dla dziecka, które zakupiłam u Mamyginekolog - kilk.

1. SEGREGATOR #JESTEM W CIĄŻY Z TORBĄ BAWEŁNIANĄ, CENA 75 ZŁ (klik)
Co otrzymałam w pakiecie:
-segregator + wkładki z kieszonkami na wyniki badań w czasie ciąży
- przepiękną dużą bawełnianą torbę (świetnej jakości) z dwoma napisami - z jednej strony #jestem w ciąży, a z drugiej #jestem mamą, torba będzie użyteczna również po ciąży :)

- przypinkę #jestem w ciąży (roz. 75mm)

- 1 magnes na samochód z napisem # jestem w ciąży

- 1 magnes na lodówkę - 50% mamy i 50% taty

Do wyboru mamy segregator dla blondynki, brunetki, i już niebawem w sprzedaży będzie również dla rudowłosych mamusiek. Wewnątrz znajdziemy, aż 8 wkładek z kieszonkami na wyniki badań w ciąży, m.in.:
- wkładkę na kolejną wizytę (na tylnej zakładce znajduje się terminarz kolejnych wizyt)
- wkładkę na badania i posiew moczu ze szczegółowymi zasadami jak prawidłowo oddać mocz na badania i dlaczego wykonujemy badania moczu na każdej wizycie?
- wkładkę na obowiązkowe badania krwi z opisem harmonogramu badań zalecanych 
wkładkę na trzy obowiązkowe badania USG (USG genetyczne I trymestr, USG połówkowe oraz USG III trymestr) z szczegółowym opisem celu każdego z nich
- wkładkę na badania profilaktyczne (cytologia, USG piersi) 
- wkładkę na dokumenty po hospitalizacji oraz konsultacje specjalistyczne
- wkładkę z badaniami niezbędnymi do porodu
- miejsce na notatki z wizyt lekarskich i pytania do lekarza lub położnej

Zestaw jest bardzo praktyczny i solidnie wykonany, segregator pozwolił mi w końcu uporządkować wszystkie dokumenty, Wreszcie nie mam nerwów przy wertowaniu papierów u lekarza, co często mi się zdarzało :/ Ulubionym elementem mojego zestawu jest zdecydowanie baaardzo pojemna torba. Zabieram ją na każde zakupy, a przypinkę mam zawieszoną dumnie do torebki. Niektórzy z Was mogą napisać, że to zbędny bajer i szkoda na to kasy, ale nie w moim przypadku. Nie żałuje ani jednej złotówki, którą wydałam na ten pakiet. Uwielbiam mieć wszystko poukładane, a zakładki wraz z opisami ułatwiają mi życie. 
2. SEGREGATOR PEDIATRYCZNY #JESTEM DZIECKIEM, CENA 65 ZŁ
Segregator pediatryczny to kolejny niezbędny i praktyczny produkt, który został stworzony dla nas - rodziców. Pomoże nam w uporządkowaniu dokumentów medycznych naszego dziecka. W środku znajdziemy ogrom wiedzy medycznej.
Co otrzymałam w pakiecie?
- segregator z miejscem na książeczkę zdrowia
- wkładki na dokumenty oraz wkładki informacyjne
- naklejkę na samochód pt.: #jadę z dzieckiem
- naklejki do uzupełnienia wkładki "przebyte choroby" oraz zestaw naklejek dla dzieci "Trofea Dzielnego Pacjenta" (trofea są genialnym pomysłem)

Na pierwszej stornie znajdziemy miejsce, w którym wpisujemy dane dziecka takie jak: Imię i Nazwisko, dane rodziców (nip pracodawcy), pesel (rodziców i dziecka), datę urodzin, numer kontaktowy. Obok tych danych możemy umieścić wyniki badań grupy krwi dziecka. Tak jak w segregatorze #Jestem w ciąży tak i w #Segregatorze pediatrycznym znajdziemy ważne opisy na tyłach wkładek. Ten segregator to dla mnie duże ułatwienie, w końcu wszystkie sprawy związane z wizytami, badaniami, potrzebnymi dokumentami są uporządkowane. 
Segregator w środku składa się z trzech części (i trzech kolorów):

Niebieski - to pierwsza część informacyjna, w której znajdziemy miejsce na najpotrzebniejsze dane, terminarz wizyt, tabelkę na wpisanie przebytych chorób oraz wkładki na wyniki badań 
Zielona - tutaj znajdziemy informacje o zdrowiu dziecku, informacje dotyczące pielęgnacji i rozwoju malucha, informacje o szczepieniach jakie są obowiązkowe w Polsce, a jakie są zalecane itd. 
Czerwona - to ostatnia część w segregatorze pediatrycznym, w której znajdziemy informacje dotyczące postępowania w przypadku najczęstszych dolegliwości wieku dziecięcego oraz podstawowe informacja o pierwszej pomocy. Co zrobić jeśli dziecko jest nieprzytomne i nie reaguje na bodźce?
Bardziej szczegółowy opis znajdziecie na stronie MamaGinekolog - kilk.
Reasumując jestem ogromną fanką takich organizerów i przydatnych gadżetów, które ułatwiają nam życie, a segregatory #jestem w ciąży oraz #jestem dzieckiem są moimi ulubionymi. Od teraz mam wszystko pięknie ułożone i posegregowane. Warto zaopatrzyć się w ten niezbędny gadżet. Polecam z czystym sumieniem każdej przyszłej mamie.  Gwarantuję, iż ułatwi on życie każdej kobiecie w ciąży. 
Mamie Ginekolog serdecznie gratuluje pomysłu i życzę pomyślności przy kolejnych autorskich realizacjach. 
Do następnego!

3 komentarze:

  1. Witam. Gdzie można zamówić wlasnie identyczny segregator jestem dzieckiem ?

    OdpowiedzUsuń