DIY

MAŁY POMOCNIK W KUCHNI (LEARNING TOWER). PODEST DLA DZIECKA DIY

maja 16, 2018 Słomkowo 4 Komentarzy

LEARNING TOWER

Część z Was zapewne z doświadczenia wie, iż wiele małych dzieci nieustanie domaga się dostępu do kuchennych atrakcji. Również i nasz Olivier z uwagi na pomocną naturę, od samego początku wspierał swoich rodziców w trakcie kulinarnych rewolucji. Od jakiegoś już czasu szukaliśmy sposobu, by umożliwić dziecku czynne uczestnictwo przy pracach kuchennych. 
Cel był prosty. Potrzebna była konstrukcja, bezpieczniejsza od zwykłego krzesła, która umożliwiła by Olivierowi wygodne i stabilne stanie na odpowiedniej wysokości. Platforma dająca możliwość śledzenia całej akcji toczącej się na kuchennym blacie przez naszego malucha. Jak zatem umożliwić dziecku w kreatywny i bezpieczny sposób rozwijać swoje kulinarne zainteresowania? 
LEARNING TOWER

Niektórzy z Was z pewnością spotkali się już z pojęciem "kitchen helper" czy "learning tower".  Tym, którzy nie wiedzą wyjaśniamy, iż jest to rodzaj podestu, który pomaga dziecku czynnie uczestniczyć w pracach kuchennych. Według informacji zaczerpniętych z sieci, podstawową różnicą pomiędzy jedną rzeczą, a drugą jest to, iż kitchen helper jest składany, zaś learning tower nie, będąc konstrukcją stałą. Niektórzy twierdzą, iż jest to bardziej wytrzymałe rozwiązanie kuchennego podestu. Niezależnie od nazwy, przeznaczenie wyżej wymienionych patentów jest to samo. Zainspirowani pomysłem postanowiliśmy zdobyć swoją własną "wieżę do nauki". W realizacji pomysłu pomógł nam chrzestny Oliviera, który samodzielnie wykonał dla nas taką platformę. Jak zatem została zbudowana nasza konstrukcja? 
LEARNING TOWER, podest dla dzieci
LEARNING TOWER 2, pomocnik

Do zbudowania naszej wieży wykorzystaliśmy dwa produkty z sieci IKEA, a mianowicie: 
Jak połączyć stołki by stworzyć wieżę do nauki / learning tower?
1. Złóż zgodnie z instrukcją taboret ze schodkiem BEKVAM 
2. Złóż podstawę stołka ODDVAR. Pomiń jedną z belek poziomych. 
3. Siedzisko stołka ODDVAR przymocuj do nóżek od drugiej strony (do góry nogami) za pomocą 4 wkrętów do drewna. 
4. Odwróconą konstrukcja stołka ODDVAR połącz z siedziskiem taboretu ze schodkiem za pomocą kilku wkrętów do drewna, pamiętając o tym, że strona bez jednej poziomej belki powinna znajdować się po tej samej stronie co schodki stołka BEKVAM. Zadbaj o odpowiednie długości wkrętów by nie stwarzały ryzyka skaleczenia się. 
5. Pomaluj bądź zaimpregnuj gotową wieżę.


Co możemy wspólnie tworzyć z takiej wieży? 

Dosłownie wszystko! Wspólnie kosztujemy przyrządzonych potraw, mieszamy i doprawiamy. Ostrych narzędzi, w tym noży używają rodzice, wyjątkiem są tylko te dedykowane dla dzieci do zabawy. Zazwyczaj nasza współpraca z maluchem wygląda tak, że pokrojone w kostkę półprodukty pozwalamy wrzucać synkowi a to do miski, a to do garnka.  Olivier to uwielbia!

Mała wzmianka dla ciekawskich, w ramach niniejszego postu wspólnie z Olivierem przygotowaliśmy wegańskie spaghetti bolognese na bazie makaronów z soczewicy i czarnej fasoli wraz z wędzonym tofu jako substytut mięsa mielonego. 
A czy Wasze pociechy chętnie pomagają w kuchni? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzu!

4 komentarze:

 1. Zainspirowaliscie mnie! Tylko tak mysle.. Widze, ze podstawa stolka wystaje poza konstrukcje schodka. Czy wplywa to na balans calej konstrukcji? Czy mimo to kh jest stabilny? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIgdy nie zdarzyło się, aby któryś z chłopców spadł z kitchen helper'a, więc raczej nie wpływa to na balans całej konstrukcji :)

   Usuń