Lifestyle

O KAWIE, KTÓRA SPEŁNIA DZIECIĘCE MARZENIA

maja 29, 2018 Słomkowo 1 Komentarzy


Wsparcie potrzebujących jeszcze nigdy nie było tak proste. Lubicie pić kawę? Ja także! Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć kilka słów o Fundacji Mam Marzenie (klik), która od 11 lat zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci w wieku 3 - 18 roku życia cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Dlaczego o tym piszę? Bo być może wielu z Was nie ma w ogóle pojęcia, że takie fundacje istnieją. Zresztą ja sama dowiedziałam się o niej niedawno i przypadkiem.  

Fundacja Mam Marzenie wpadła na pomysł by stworzyć kawę, która pomoże w spełnianiu dziecięcych marzeń. Część dochodu (ok. 80% dochodu co stanowi około 10 % ceny kawy) z zakupu kawy zasili konto Fundacji Mam Marzenie i tym samym dostarczy środków finansowych, które są potrzebne na realizacje marzeń chorych dzieci. Kawa jest dostępna na stronie: http://www.1000marzen.org/Aktualnie spełniono już 7598 marzeń.
Już dziś przyłącz się do akcji kupując kawową cegiełkę. Pamiętajcie każda pomoc jest na wagę złota! Sama niejednokrotnie marzyłam i wiem, jak to jest, gdy sen się ziścił. Dlatego zachęcam Was do kupna opakowania kawy, którą sami możecie spożytkować lub sprezentować komuś nawet bez okazji. Wierzę, że każdego stać na mały - WILKI gest :)
Jakie to marzenia?
6 letni Jaś marzy o spotkaniu z Robertem Lewandowskim, 5 letnia Klara marzy o wyjeździe do Disneylandu,  12 letnia Weronika marzy o zagraniu wraz z siostrą i rodzicami w polskim serialu - "Na dobre i złe",  7 letni Kacper marzy o wycieczce z rodzicami do Legolandu, 18 letni Szymon marzy o wyjeździe do Barcelony na mecz z Messim, 8 letni Oskar marzy o własnym placu zabaw, 12 letnia Paulina i 10 letni Nicola marzą o Xboxie z telewizorem... Listę dziecięcych marzeń możecie zobaczyć tutaj - (klik).
Ciekawostka: pierwszą polską marzycielką była Bogusia (klik) – dziewczynka chora na łamliwość kości. Jej marzenie spełniło się w Orlando na Florydzie, gdzie zobaczyła bajkowy świat Walta Disneya. Po powrocie z USA napisała wiersz, który zakończyła w ten sposób…
"Więc pozwólcie dzieciom marzyć, bo cóż złego jest w marzeniach? Wszystko może się przydarzyć. A gdy marzysz, świat się zmienia."
Inną formą pomocy Fundacji Mam Marzenie jest: 
- wsparcie finansowe, 
- zostanie wolontariuszem,
- zaadoptowanie marzenia, czyli możesz pomóc przy spełnieniu któregoś z nich finansowo lub organizacyjnie,
- przekaż 1 % podatku
- Planujesz ślub? To zamień kwiaty na dziecięce marzenia! Goście zamiast wydawać pieniądze na kwiaty mogą przeznaczyć je na spełnienie marzenia chorego dziecka.
"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli." - Paulo Coelho
A jakie jest Wasze największe marzenie? Mi marzą się upragnione wakacje z całą moją rodziną. Nie ważne gdzie - ważne, że RAZEM.  


Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś...

1 komentarz:

  1. Wspaniała inicjatywa! I piękne zdjęcia, i logo, i w ogóle bardzo tu ładnie i zastanawiam się jakim cudem jestem tu po raz pierwszy :)

    OdpowiedzUsuń