Zakupy

WHISBEAR - SZUMIĄCY MIŚ. CZY TO RZECZYWIŚCIE SZANSA NA LEPSZY SEN?!

sierpnia 23, 2018 Słomkowo 0 Komentarzy

Ostatnimi laty wiele mówi się o kojących dźwiękach i szumach, ułatwiających wyciszenie, bądź uśnięcie naszym najmłodszym. Szum towarzyszy naszym szkrabom już w łonie matki. Dziecko przez cały okres życia wewnątrzmacicznego doświadcza różnorodnych bodźców dźwiękowych. Są one dość zniekształcone poprzez otaczające je wody płodowe. Przypuszcza się, że malec słyszy bicie serca mamy oraz przepływ krwi przez pępowinę. Natężenie tych dźwięków najprawdopodobniej zbliżone jest do szumu. Czy wiesz, że wyróżniamy kilka rodzajów szumów? Są nimi szum biały, różowy, brązowy czy też szary. Każdy z nich ma swoje dobre cechy. Według ekspertów najbardziej kojący jest szum różowy. Brzmi on podobnie do białego, lecz nie jest tak wysoki w ogólnym odbiorze. Jest głębszy i bardziej huczący, bardzo podobny do tego słyszalnego w czasie życia w łonie matki. 

Ulubioną przytulanką naszych dzieci, emitującą właśnie różowy szum jest Whisbear - szumiący miś. Chłopaki uwielbiają z nim zasypiać. My niekoniecznie, choć znamy rodziców, którzy usypiają z nim równie dobrze jak ich dzieci. 
Wybraliśmy wersję misia z czujnikiem płaczu dziecka. Funkcja ta na prawdę działa i to całkiem nieźle! Nie powiemy Wam, czy miś zadziała na kolki u niemowląt, gdyż po prostu nasz Marcel ich nie ma - całe szczęście! Jedyny maleńki minus jaki zauważyliśmy to sposób zapinania kieszonki przeznaczonej na urządzenie szumiące oraz dość częsta potrzeba wymiany baterii. Poza tym widzimy same plusy. W łapkach Whisbear'a wszyte są magnesy, dzięki czemu możemy łatwo zawiesić go na poręczy łóżka, skraju wózka czy też uchwycie nosidełka. Uszy oraz łapki posiadają natomiast szeleszczące elementy. 
W chwili pisania tego posta, po raz kolejny przekonaliśmy się o skuteczności szumiącego misia. Gdy Marcel odbywał krótką drzemkę, obudził go hałasujący Olivier rzucający zabawką o podłogę. Gdy tylko syn zapłakał Whisbear sam się włączył (miał nastawiony tryb czuwania), a Marcel dosłownie po kilku sekundach powrócił do snu. Wiadomo, że nie zawsze jest tak idealnie, lecz tym razem się udało, a my zyskaliśmy kolejne 15 minut spokoju i czasu tylko dla siebie.
Reasumując uważamy, iż jest to super "wynalazek", co więcej sądząc po opiniach i własnych doświadczeniach bardzo skuteczny. Gdyby ktoś zapytał nas, czy dziś nadal zdecydowalibyśmy się na zakup, z pewnością powiedzielibyśmy TAK!
Inteligentna funkcja CRYsensor
O co chodzi z CRYsensorem? Przed zakupem sama się zastanawiałam o co z tym wszystkim chodzi, dziś już wiem. To proste! Po 40 minutach szumienia urządzenie łagodnie się wycisza i przechodzi w tryb czuwania. Kiedy maluch nagle zostaje przebudzony, czuła funkcja CRYsensora "wykrywa" płacz i włącza się do działania, by wyciszyć płaczącego maluszka. Pracuje kolejne 20 minut, a następnie znów przechodzi w tryb nasłuchu. Głośność szumu możemy samodzielnie regulować. Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne, wyjątkowe i to co działa na naszego synka nie koniecznie może zadziałać u Ciebie. Tak czy siak, zawsze warto spróbować :)
Płyta (CD) "nie'doskonałe"- klik
Płyta muzyczna "Nie’doskonałe" to część projektu o tym samy tytule, którego twórcami są Whisbear i Riya Sokół. W środku znajdziemy, aż 10 piosenek w wykonaniu fenomenalnej Riyi Sokół. Muzykę skomponował sam Paweł Lucewicz. Aranżację muzyczną przygotował zaś Michał Wasilewski i Wojtek Baranowski, producenci z warszawskiego studia 'DOBROĆ'. Piosenki poruszają dość istotny temat macierzyństwa. "Nie'doskonałe" to projekt skierowany do wszystkich Mam, które akceptują swoje niedoskonałości oraz pragną pielęgnować swoje macierzyństwo w zgodzie ze sobą. Płytę często włączam podczas krótkich drzemek Marcela oraz podczas kąpieli i utulania go snu. Słowa i muzyka bardzo mnie uspokają, chętnie czytam przy niej książki. Gorąco polecam Wam posłuchać i przyjrzeć się bliżej tekstom piosenek.
Oto moja ulubiona piosenka i słowa z tej płyty:

NAWET GDY (PADA DESZCZ)
Muzyka Paweł Lucewicz
Słowa Riya Sokół

Nawet gdy na twej drodze pojawi się
Ciemny las, dużo chmur zbuduj z tego sen
A w nim niech bohaterem zostanie
Twoje serce i niech poprowadzi cię
Co dzień patrzę na Ciebie i widzę, że
Czasem lubisz się śmiać, czasem wcale nie
Dla mnie możesz się bać albo złościć
Jestem obok, gdy nawet nie widzisz mnie
Jestem
Nawet gdy
Pada deszcz
Jesteś częścią mnie
Gdziekolwiek będę iść
Wszędzie wezmę cię
Nie oczekuję nic
Jasno widzę cię
Twój świat przy moim jest
Nawet gdy jest deszcz
Znajdę miejsce gdzie
Ciepło jest
Nawet gdy
Pada deszcz
Jesteś częścią mnie
Gdziekolwiek będę iść
Wszędzie wezmę cię
Nie oczekuję nic
Jasno widzę cię
Twój świat jest blisko
Nawet gdy jest deszcz
Odnajdę ciebie
Możesz spadać najniżej w dół
Potykać się o lęk
Obejmuję Cię razem z nim
Nie zmieni tego deszcz
Ani wiatr
Jesteś częścią mnie
Gdziekolwiek będę iść
Wszędzie wezmę cię
Nie oczekuję nic
Jasno widzę cię
Twój świat przy moim jest
Nawet gdy…
Nawet gdy…
Pada…
Widzę cię...
jasno
Ciepło jest
Jestem…
Obok gdzieś
Wiatrem…
Tulę cię
Jestem…
Nawet gdy pada cień na twą drogę
Możesz zawsze rozjaśnić ją sobie
Myślą o mnie i światłem swych oczu
Tam jest cisza i tam znajdziesz spokój
Nawet gdy pada deszcz…
Whisbear, szumiący ptaszek
Do naszego szumiącego misia niedawno dołączył szumiący ptaszek WHISBIRD. Działa w ten sam sposób co Whisbear szumiący miś - emituje różowy szum znany z brzuszka mamy przez 40 minut. Funkcja soft start i soft sprawia, że szum włącza i wyłącza się stopniowo. Częściej podróżuje z nami samochodem lub  towarzyszy nam podczas dłuższych spacerów. Szumiący ptaszek dostępny jest w dwóch wariantach różowym i niebieskim.
Niedawno marka Whisbear wypuściła kolejne cudo. Mowa tu o Leniwcu E-zzy. Naszym zdaniem wygląda on szałowo. Od razu przypomniała nam się scena z pewnej kreskówki, gdzie urzędnikami w banku były właśnie leniwce. Mowa o filmie "Zwierzogród". Tak przy okazji, to wspaniała pozycja dla młodszych jak i starszych widzów.  Gorąco polecamy obejrzeć! 

0 komentarze: