Dziecko

NASZA MAŁA FINLANDA TUŻ ZA ROGIEM / COUNTRY PARK POD GAJEM

listopada 19, 2018 Słomkowo 4 Komentarzy


Nie ma co ukrywać, że dwójka małych dzieci motywuje nas do odkrywania nowych i ciekawych miejsc w Polsce. O odległych podróżach i lotach, możemy teraz tylko pomarzyć. Jeśli już mowa o marzeniach, chcielibyśmy polecieć wraz z dziećmi do Finlandii, by odwiedzić miejscowość Turku. To właśnie tam znajduje się bajkowy Świat Muminków. Ta wymarzona podróż będzie musiała jeszcze zaczekać. Chłopcy podrosną, a my z czasem wprowadzimy ich w tajemnicze "muminkowe" opowieści.

Wraz z mężem nie lubimy zatłoczonych przestrzeni. Zazwyczaj wybieramy się w te miejsca gdzie panuje spokój i wszechobecna zieleń. Nie oznacza to tym samym nudy i braku atrakcji. Czasami tuż za rogiem naszego domu znajdują się miejsca tak wspaniałe, że żałujemy, że o ich istnieniu dowiedzieliśmy się tak późno. W niektórych z nich możemy poczuć się przez chwilę, jakbyśmy byli gdzieś indziej. Tak właśnie było w miniony weekend, gdy przy mglistej i ponurej pogodzie trafiliśmy do malowniczej posiadłości 
oddalonej zaledwie 20 km od Poznania - Country Park Pod Gajem. Domki nad stawem otoczone zielenią to wspaniałe miejsce na wyjazd czy imprezę rodzinną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i powiem Wam szczerze, że gdyby nie padał deszcz to z pewnością zostalibyśmy tam dłużej. 

Koniecznie w komentarzu podzielcie się z nami jakimś fajnym miejscem na wypad z dziećmi. Tymczasem zapraszam Was na krótką fotorelację z "Mini Finlandii".


Po długim i mroźnym spacerze wszyscy  zgłodnieliśmy. Dobrze, że kilka kroków od tego miejsca była otwarta restauracja. Niestety w menu nie było dużego wyboru dla osób nie jedzących mięsa. Wybrałam naleśniki polane gorącymi malinami i krem z borowików. Polecam spróbujcie, jeśli kiedyś tam się wybierzecie.

4 komentarze:

  1. rety, ale fajnie! i to miejsce idealnie wpisuje się w tą jesienną pogodę.my uwielbiamy okolice Pisza

    http://www.mamocorobimy.pl/wyjazd-dzieckiem-jablon-lake-resort-pisz/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale cudnie! Dzięki za odkrycie tego miejsca! <3

    OdpowiedzUsuń