Dziecko

SKRAWEK NASZEJ CODZIENNOŚCI

listopada 27, 2018 Słomkowo 0 Komentarzy

Taki obrazek widzę codziennie. Tata wraca z pracy, a synowie stęsknieni, rzucają się mu na szyję. Chwilę potem, "tatko" kładzie się na podłogę i daje dosłownie wejść sobie na głowę. Ojciec to prawdziwy skarb. Cieszę się, że mąż wie w których momentach ma być autorytetem, a w których może sobie pozwolić na bycie totalnym luzakiem. Czułość i miłość do dziecka możemy okazywać na wiele sposobów. Moim zdaniem najważniejszy jest dotyk, dobre słowo i mocne przytulenie! W naszym domu nigdy tego nie brakowało. Może dlatego okazywanie miłości przychodzi nam z taką łatwością.
Od samego początku tłumaczymy naszym synom, że czułość i wrażliwość to nie tylko cechy zarezerwowane dla dziewczynek. Twierdzenie chłopaki "nie płaczą", w naszym przypadku nie występuje. Wiemy, że płacz jest jednym ze sposobów okazywania emocji, jak również radzenia sobie ze stresem i raczej nie powinniśmy stronić od takiego sposobu okazywania emocji. 
Czuły dotyk natomiast to komunikat: kocham cię, możesz mi zaufać. Jestem zdania, że ojciec jest tak samo ważny i potrzebny jak mama. 
Takie codziennie momenty jak te, doceniam najbardziej na świecie! 

7 Miesięcy naszego drugiego cudu! Co potrafi?
Marcelek za trzy dni skończony 7 miesięcy. Waży już 8 kg. Pomalutku zaczyna stawać na rączkach (wygląda to,  jak pozycja do jogi - asan) i nóżkach tak jakby chciał już wstawać. Pełzanie po podłodze wychodzi mu znakomicie. Ulubione zajęcie to czołganie się do brata oraz stukanie zabawkami o podłogę. Leżąc na plecach, lubi bawić się swoimi stópkami. Ulubiona zabawa z "mamką" to podniebne loty.   

0 komentarze: