Dziecko

ARENDEL - WIOSKA NORWESKA. NAMIASTKA SKANDYNAWII W WIELKOPOLSCE

grudnia 17, 2018 Słomkowo 1 KomentarzyMiniony weekend należał do bardzo udanych! Jak to zawsze bywa w naszym przypadku, było żwawo, dynamicznie i ciekawie. Tym razem wraz z całą rodzinką wyruszyliśmy na świąteczno-mikołajowy szlak. Odhaczając miejskie jarmarki skierowaliśmy się w głąb naszego województwa, w stronę pewnego niezwykle urokliwego miejsca...


Niespełna sto kilometrów od Poznania, znajduję się tajemnicza kraina, która z pewnością zachwyciłaby niejednego fana skandynawskich klimatów. Arendel to norweska wioska znajdująca się w samym sercu Wielkopolski. W zacisznym lesie ukryte są kolorowe, gotowe do wynajęcia, drewniane domki mieszkalne z miejscem do piknikowania. Jest to z pewnością idealne miejsce na odpoczynek, złapanie oddechu i zdystansowanie się od natłoku informacji oraz pędzącego bez końca świata. 

Do wioski udaliśmy się nie tylko z uwagi na jej niepowtarzalny klimat, ale także ze względu na wieści od Świętego Mikołaja, który 16. grudnia odwiedził Arendel. Kolejka chętnych chcących spotkać się z nim osobiście nie miała końca. Osobiście odpuściliśmy czekanie, pożytkując czas na przedświąteczne pogaduchy z reniferami, zjedzenie pączka, wypicie gorącej herbaty oraz chwilę beztroskiej zabawy na placu zabaw. Wśród innych atrakcji nie zabrakło także zimowego ogniska wraz z pieczeniem kiełbasek oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego sie w sąsiadującym Zagórowie. 

Wizyta w Arendel na długo zapadnie w naszej pamięci. Na pewno jeszcze tu powrócimy. 
1 komentarz:

  1. Świetne miejsce, a domki po prostu zachwycające. Zakochałam się w tym miejscu. Będę musiała je koniecznie odwiedzić :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń