Dziecko

Škoda Auto Lab - Innowacyjne Centrum Bezpieczeństwa

marca 12, 2019 Słomkowo 1 KomentarzyW sobotę odwiedzili nas znajomi z Wrocławia, którzy tak jak i my mają dwójkę chłopaków i uwielbiają zwiedzać ciekawe miejsca. Cały weekend było zimno, wietrznie i deszczowo. Mogliśmy zapomnieć o turystyce pod chmurką. Dlatego też, postanowiliśmy zwiedzić interaktywne laboratorium Skody Auto Lab w Poznaniu. To pierwsza w Polsce nowoczesna mobilna wystawa motoryzacyjna  stworzona dla całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ja przyznam się szczerze, nigdy wcześniej nie słyszałam o tym miejscu, a mieszkam w Poznaniu już 9 lat. 

Miejsce składa się z 5-ciu stref: bezpieczeństwa, technologii, ekologii, bezpiecznej podróży oraz kina. Możemy skorzystać z interaktywnych eksponatów i doświadczyć wielu sytuacji drogowych. W strefie "Bezpieczeństwa" zachwycił nas symulator zderzenia i dachowania. Poznaliśmy także procedurę postępowania w razie wypadku w tym podstawowy zakres udzielania pierwszej pomocy. Strefa "Technologia" zapoznała nas z parametrami technicznymi samochodu. Na przykładach kilku modeli aut, dowiedzieliśmy się jak ważne jest zawieszanie. Zaś strefa "Eko", uwiadomiła nam w jaki sposób można odzyskiwać energię z hamowania. Poznaliśmy też zasady eko jazdy. W kolejnej strefie "Bezpieczna podróż" otrzymaliśmy praktyczne wskazówki co do pakowania samochodu. W kinie natomiast zaprezentowano Nam edukacyjne filmy, które dały na prawdę do myślenia.
Spędziliśmy tam niezapomniane chwile, a symulator dachowania  pozostanie w naszej pamięci na długo. Dzieciaczki podczas symulatora z eko oraz bezpiecznej jazdy, przyswoiły i wyniosły cenną wiedzę z zakresu motoryzacji. 

Obowiązkowo te miejsce powinien odwiedzić każdy przyszły i obecny kierowca. Gwarantuje Wam, że przeżyjecie niezapomnianą przygodę.


Zaraz przy wejściu znajdował się kącik dla dzieci, pełen znaków drogowych.

Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2 os. dorosłe + 2 dzieci do 10l.) - 15 zł

Jeśli i w Waszym mieście znajduję się Skoda AutoLab to zachęcam Was, abyście odwiedzili  to miejsce i zapoznali się z zasadami bezpiecznej jazdy. Pamiętajcie, że  bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze!

Do następnego!

1 komentarz: