Dziecko

Wiosenne porządki w zabawkach

kwietnia 23, 2019 Słomkowo 1 KomentarzyCodzienny bałagan w salonie czy w pokoju dziecięcym to norma przy małych szkrabach. Ostatnio przestałam z tym walczyć. To syzyfowa praca. Wiecznie gdzieś leżą klocki, puzzle czy też książeczki. Znajduje je dosłownie wszędzie, to pod fotelem, to za tapczanem. Czy też masz wrażenie, że nie da się nad tym zapanować? Masz racje! Czasem się nie da! Warto nieraz odpuścić i cieszyć się z tych porozrzucanych zabawek. Tak! Dobrze słyszysz, ciesz się z odnajdywania tych małych skarbów, bo za niespełna 20 lat już ich nie będzie. Nasze dzieci kiedyś opuszczą dom, a my zostaniemy sami, ze swoim nieskazitelnym porządkiem. To tylko kwestia czasu.

Póki co warto zrobić chociaż raz na jakiś czas takie porządne sprzątanie. U nas zazwyczaj odbywa się to wiosną. Nie wyobrażam sobie porządków bez dedykowanych pojemników, do których chowamy zabawki maluchów. Wspólne porządkowanie z udziałem pudełek, to nasza codzienna rutyna. Zajmuje nam to mało czasu. Z jakim efekt em? Zobaczcie sami!
W naszej słomkowej rodzince książki to świętość. Dziecięcych książek mamy zdecydowanie więcej niż samych zabawek, bo intuicja podpowiada nam, że czytanie od najmłodszych lat sprawia, że człowiek lepiej się rozwija, staje się sprytniejszy i mądrzejszy.  Czytamy więc codziennie po przebudzeniu i przed zaśnięciem. 
Najwięcej czasu z Marcelem spędzam w salonie, dlatego tam stworzyłam mu mały kącik czytelniczo-zabawowy. Wszystkie jego małe książeczki trzymam w pudełku od 3 Sprouts. Dzięki temu książeczki ma na wyciągnięciu małej rączki. Dzięki wzmocnieniom z tektury, pojemnik stoi na baczność przez cały czas, a kiedy jest nieużywany składamy go na płasko i chowamy pod łóżko. Pudło z jeżykiem wykonane jest z ekologicznego poliestru uzyskanego z recyklingu plastikowych butelek. 
W pudełku z zamykaną klapą trzymamy drewniane tory, papierową piramidę i kilka pozostałych zabawek Marcelka. Wszystko to pięknie się tam mieści. Porządek robi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Taka organizacja pomaga nam choć troszkę poskromić ten codzienny rozgardiasz. Na początku pudełka będą stały w salonie, potem przeniesiemy je na górę do pokoju chłopaków. Póki są mali i musimy mieć ich na oku, niech właśnie salon służy im do wspólnej zabawy. 
Pudełko na zabawki jeż - 3 Sprouts
Pudełko zamykane niedźwiedź - 3 Sprouts

1 komentarz:

  1. Wiosenne porządki ważna sprawa :) Nikogo to nie ominie. My z mężem w weekend będziemy na błysk sprzątać nasz garaż metalowy postawiony na naszej letniej działce.

    OdpowiedzUsuń