Dziecko

Karty edukacyjne zgodne z duchem pedagogiki Marii Montessori „Różowa Wieża”

maja 05, 2019 Słomkowo 2 Komentarzy


Uwielbiam bawić się z moimi dzieciaczkami. Moja radość jest jeszcze większa, kiedy okazuje się, że otrzymane w ramach współpracy zabawki edukacyjne stają się u nas prawdziwym hitem. Tak było m.in. z kartami edukacyjnymi marki Różowa Wieża (marka ta, została stworzona przez dwie kreatywne kobiety).
Uwielbiam ludzi, którzy swoją pasją, determinacją i motywacją osiągają zamierzone cele. Karty edukacyjne marki Różowa Wieża, zostały stworzone od całkowitych podstaw, zgodne z duchem pedagogiki Marii Montessori, która wspiera naturalny rozwój dzieci. W opakowaniu znajdziemy trójdzielne karty, przedstawiające grafikę i opis, samą ilustrację oraz sam opis. Ta trójstopniowa lekcja ułatwia dzieciom poznawanie i zapamiętywanie nowych pojęć. 

Karty są duże, sztywne i pokryte miłą w dotyku folią, która nie odbija światła, co zresztą widać na zdjęciach :) Każdy zestaw zapakowany jest w kartonowe pudełko. Co najbardziej przykuło moją uwagę to to, że przedstawione na druku grafiki wiernie odzwierciedlają rzeczywistość. Karty są oczywiście "made in Poland".  Mimo, iż przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia, bardzo spodobały się naszemu rocznemu Marcelkowi. Zestaw z owocami i zwierzątkami gospodarczymi potrafi na długo zająć jego uwagę.  Planuje dokupić dodatkowo kilka figurek zwierząt marki Schleich (bardzo staranie wykonane), tak aby maluszek mógł łączyć je z kartami. Moje maluchy same sięgają po karty i proszą o zabawę z nimi. Nasz  czterolatek jest bardzo zainteresowany taką formą nauki i zabawy. Najbardziej lubi "memorki" oraz przyporządkowywanie odpowiednich podpisów do grafiki. Na chwilę obecną posiadamy cztery zestawy: "Zwierzęta gospodarskie", "Owoce", "Narządy wewnętrzne człowieka" oraz "Instrumenty". ️Zresztą zobaczcie sami jak Marcel z Olim zaangażowani są w zabawę...
Instrumenty (wersja plus)(klik)
W tym zestawie znajdziemy dziewięć instrumentów: akordeon, bęben, dzwonki, fortepian, gitarę, marakasy, saksofon, skrzypce i trąbkę. Fajnie byłoby mieć te wszystkie instrumenty w domu, tak aby szkrab mógł je dopasować do kart. 
W każdej wersji PLUS zestaw zawiera dodatkowo 18 elementów umożliwiających ulubioną grę w memorki. 
Olivier jeszcze nie do końca zna alfabet, jesteśmy w trakcie zapoznawania się z literkami. Lecz muszę Wam powiedzieć, że przy tej zabawie poszło mu na prawdę świetnie :) 
Narządy wewnętrzne człowieka (komplet kart i figurki) (klik)
Nie będę ukrywać, że ten zestaw zachwycił mnie najbardziej. Komplet składa się z zestawu kart edukacyjnych oraz zestawu figurek, które prezentują osiem narządów wewnętrznych człowieka: jelito cienkie, jelito grube, mózg, nerki, płuca, serce, wątrobę, żołądek wraz z ich położeniem w organizmie. 
Cieszę się, że mój synek ma możliwość w przyjemny i prosty sposób poznawać narządy wewnętrzne człowieka. Zresztą nie ma co tu dużo pisać, dla mnie same te figurki są zachwycające.  
A tak prezentuje się plakat dwustronny edukacyjny (A3), obrazujący umiejscowienie poszczególnych narządów. 

Dotychczas do figurek z narządami nie były dołączane woreczki. Wkrótce ma się do zmienić. 
Owoce (wersja plus) - (klik)
Zestaw prezentuje dziewięć owoców, dostępnych w polskich sklepach niemal przez cały rok. Są to jabłko, banan, gruszka, kiwi, cytryna, pomarańcza, grejpfrut, śliwka i melon. Grafiki owoców są na białym tle, które wspiera skupienie u dzieci. Jak już wcześniej wspominałam w wersji PLUS zestaw zawiera dodatkowo 18 elementów umożliwiających grę pamięciową.
Po całej zabawie z owoców zrobiliśmy owocowy koktajl. Który, wierzcie mi na słowo, wyszedł przepyszny!

Na początek najprostsze zdanie, dopasowanie owoców do obrazka. Marcel miał tutaj radochę, a my razem z nim :)

Karty edukacyjne Montessori - zwierzęta gospodarskie (klik)

W tym zestawie maluch poznaje dziewięć typowo polskich zwierząt gospodarskich. Są to krowa, świnia, koza, owca, koń, kura, gęś, indyk i królik. W środku znajduje się karta kontrolna umożliwiającą kategoryzację.
Tu bawimy się w samodzielne czytanie i porównywanie podpisów.
Edukacja Montessori w moim domu
W tym temacie niestety jeszcze bardzo "kuleję". W każdej wolnej chwili staram się jak tylko mogę nadrabiać brakującą mi wiedzę.  Wprowadzenie zasad edukacji montessori w domu wymaga ciągłego dokształcania się w tym temacie. Niezbędne jest szukanie informacji, czytanie oraz próby zrozumienia klucza. W połowie maja wybieram się na letnią konferencję pod hasłem "Dom w stylu Montessori". Mam nadzieję, że to wydarzenie pomoże mi usystematyzować moją dotychczasową wiedzę i nie tylko :)

Więcej na temat kart edukacyjnych znajdziecie na stronie Różowa Wieża.

A dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z kartami edukacyjnymi na hasło slomkowo mam 10% kod zniżkowy na zakupy online – kod obowiązuje do 31/05/2019.

Do napisania!

2 komentarze: