Dziecko

Idealne sandały dla rodzeństwa / Zwiedzamy Krzywy las oraz Dolinę Miłości

lipca 04, 2019 Słomkowo 0 Komentarzy


Małe stópki od zawsze mnie rozczulały. Mogłabym je całować godzinami! I pewnie dlatego mam małego bzika na punkcie bucików dla chłopców. Sandały na lato dla dziecka to temat rzeka. A jak widzimy wybór jest przeogromny.  Jako rodzice zwracamy uwagę na jakość oraz funkcjonalność. Marcel aktualnie nosi rozmiar 21, Olivier ma 26.  Bardzo zależało mi, aby chłopcy na lato mieli takie same sandałki i wiecie co. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć idealne buciki dla rodzeństwa, które połączyły obie te cechy. Zdecydowałam się na klasyczne sandałki marki BOBUX. Buty są ręcznie szyte z dbałością o każdy detal, wykonane w całości z najwyższej jakości naturalnej skóry. Są miękkie, umożliwiają naturalną ruchomość stopy, pozwalając stopie rozwijać się w naturalny i prawidłowy sposób. Uwielbiamy ich wygodne zapięcie na rzep, które wspomaga dziecięcą samodzielność. Warto ją wspierać od najmłodszych lat. W tych sandałkach bieganie po lasach czy łąkach nie jest żadnym problemem. Buty Bobux CLASSIC ROAM SANDAL NAVY w żaden sposób nie ograniczają dziecięcej swobody, zaspakajania potrzeb ruchu czy kreatywności.

Sesję wykonałam w "Krzywym lesie", gdzie chłopcy harcowali  w najwygodniejszych sandałkach na świecie. Koniecznie obejrzycie zdjęcia, bo  miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

A Wy jakiej marki buty dla dzieci polecacie?!
"Krzywy Las" pod Gryfinem
W końcu udało mi się odwiedzić z maluchami słynny Krzywy Las koło Gryfina, który znajduję się niedaleko mojego domu rodzinnego. Ten niezwykle zadziwiający dar natury rośnie w Nowym Czarnowie niedaleko Gryfina w województwie zachodniopomorskim. Ponad 100 drzew jest w nim wygiętych pod kątem ok. 90 stopni od ok. 20 cm nad ziemią, a krzywizna u niektórych dochodzi do wysokości 3 m. Ich wysokość całkowita sięga ok. 11–12 m. Zostały zasadzone w latach 30. XX wieku. Dziś Krzywy Las jest pomnikiem przyrody. Przykro patrzeć, że część drzew zostało ostatnio ściętych. Namawiam Was koniecznie, abyście odwiedzili to miejsce czym prędzej, aby zdążyć je  jeszcze zobaczyć przed całkowitym wycięciem.  
Hipotezy powstania tego lasu są różne. Ja słyszałam taką, że ten dziwny kształt pnia drzewa został stworzony przez ludzi. Po zasadzeniu drzew, ludzie podcinali młode drzewka od strony południowej i z całych sił wyginali je na północ. Pewnie myślicie, ale po co?! Być może po to, by uzyskać z nich tzw. krzywulce do celów stolarskich lub szkutniczych, a więc stworzyć z pni meble, beczki lub elementy wyposażenia łodzi czy sań. 

Stylizacja chłopców:
Buty - Bobux 
Spodnie - Zara kids
Bluzka - Zara kids
Mama
Sukienka - H&M
Buty - Melissa

 „Dolina Miłości”

Kolejny punkt, który zaznaczyłam na mojej mapie to park krajobrazowo-naturalistyczny o romantycznej nazwie „Dolina Miłości”. To zaledwie 33 km od "Krzywego Lasu". Był to jednocześnie kierunek w stronę mojego domu. Także tak na prawdę jednodniowa wycieczka była zaplanowana jedynie na połowę dnia. Przebywanie wśród natury fenomenalnie działa i budzi nas do prawdziwego życia. Naprawdę czuję, że czerpię siłę z drzew i szumu wiatru. Drogie mamy dobrze wiecie, że nie ma nic lepszego niż spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z dziećmi, które wrócą do domu dotlenione i... zmęczone :)

Na parkingu przed wejściem do Doliny Miłości jest postawiona tablica informacyjna, na której wymienione są wszystkie punkty szlaku oraz mapa.

Po drodze mijamy przewrócone drzewa, ogrom dzikiej przyrody. Teren jest miejscami totalnie zarośnięty.

Chcecie dojechać do Doliny Miłości? Ochoczo zachęcam i łapcie mapkę! Osobiście jestem zauroczona tym miejscem, a następnym razem muszę tu zabrać męża na długą romantyczną randkę <3
Niedaleko tego miejsca znajduję się czarująca restauracja o nazwie "Wiejski Kocur", gdzie pod nogami biegają kotki. Jest tam taka sielska atmosfera. Można by tu siedzieć w nieskończoność! 

0 komentarze: