Książki

KSIĄŻKOWI ULUBIEŃCY / TOP 6

lipca 16, 2019 Słomkowo 2 Komentarzy


Dawno nie recenzowałam książek, które ostatnio przeczytałam, dlatego dziś wracam do Was z sześcioma pozycjami, które w ostatnim czasie wpadły w moje ręce. Często dodaje jakiś ciekawy cytat na Instastories.
Zalewacie mnie wówczas pytaniami, jak to robię, że znajduję chwilę na lekturę przy dwójce małych dzieci?! Myślę, że to kwestia organizacji. Najczęściej czytam wieczorami, bądź też z samego rana, skryta jak cień zaszywam się w drugim pokoju, żeby choć przez chwilę zatopić się w lekturze. Niekiedy też gdy wychodzę z  Marcelkiem na długi spacer, zawsze mam jakąś książkę w torbie. Nie ma życia bez książek! Nie przedłużając, zobaczcie jakie lektury ostatnio pochłonęły mnie do reszty :) 
Napiszcie co Wy, ostatnio czytaliście?

1. Ks. Piotr Glas. Dzisiaj trzeba wybrać. 

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wywiad "Dzisiaj trzeba wybrać" ks. Piotr Glas, który od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwy uzdrawiające oraz tłumaczy niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. W rozmowie z Panem Tomaszem P. Terlikowskim ks. Piotr Glas opowiada o swoim duchowym kryzysie, o tym jak to się stało, że został egzorcystą. Czyta się ją jednym tchem, a niektóre fragmenty egzorcyzmów, czytałam Wojtkowi na głos i nie raz mieliśmy ciarki. Nie do pomyślenia, czego doświadczył ks. Piotr Glas! Ta książka po przeczytaniu, pomogła mi zebrać myśli i zastanowić się, co tak naprawdę w życiu się liczy. 
Każdy powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce i zaglądać do niej często! Mocna lektura i myślę, że to obowiązkowa pozycja dla każdego - nie ważne, czy jesteś wierzący, czy nie. Po protu ją przeczytaj, a potem sam wyciągnij wnioski! Gwarantuje, że się nie oderwiesz od niej szybko :)
Tutaj bardzo ciekawa konferencja ks. Piotra Glasa na YouTubie: Co szatan mówi na egzorcyzmach - ks. Piotr Glas, egzorcysta, cz. 1

2. Agnieszka Krzyżanowska. Prosto i uważnie na co dzień. 
Agnieszka prowadzi bloga o nazwie "Agnes on the cloud", którego odkryłam właśnie, dzięki tej książce. I jak sama pisze, przeżyła pogoń za pieniędzmi, wzbijanie się po szczeblach kariery i wcale nie czuła się szczęśliwa. Książka nawołują aby wreszcie zacząć prosto żyć bez ograniczeń i pogoni. To bardzo przyjemna pozycja, której nie trzeba czytać ciągiem. Agnieszka skupia się na esencjonalizmie i tak jak ja docenianiu wartości chwil i rzeczy, które posiadamy. 
Jednego u ludzi nie rozumiem, że piękną zastawę wyciągamy tylko na Boże Narodzenie. Zastanawialiście się dlaczego, dlaczego nie wyciągać ją na co dzień? Przecież, każdy dzień to wyjątkowa okazja, aby cieszyć się właśnie z tego pięknego zestawu.   Radujmy się z tego, co teraz osiągnęliśmy i mamy właśnie dziś. Od czasu do czasu otwieram sobie zaznaczone fragmenty, które pozwalają mi znów wskoczyć na prawidłowe tory. 

3. Julia Rozumek. Blog.
Mam czasem takie dni, że zagapię się w ten telefon, czy zbyt mocno zdenerwuje się na wiadomości ze świata, zamiast cieszyć się chwilą, czy przed momentem wraz z zaparzoną kawą. Chwytam "Julkę" i od razu wskakuję na poprawne tory. Książka pt.: "Blog" to kolejna perełka, która przypomina, co w życiu się najbardziej liczy tj. relacja z  rodziną,  ludzie,którzy nas otaczają, a nie przedmioty, które tylko umilają chwilowo nasz czas.
Blog Juli czytam od dobrych paru lat. I jest to niesamowicie ciepła i mądra kobieta, matka dwójki małych dzieci, która potrafi pisać oryginalnie, wzruszająco i tak, że masz ochotę pochłonąć w jeden dzień jej bloga. Potrafi uchwycić świat tak, że samemu chce się go chłonąć. Z czystego serduszka bardzo polecam Wam zajrzeć na blog Julki (klik).
4. Tammy Robinson. Twoje fotografie.
To książką o 28-letniej Ave, która dowiaduje się o wznowie raka, z którym przez trzy lata wcześniej walczyła. Jak zareagować na taką wiadomość, jak przeżyć resztę życia? Jest otoczona przez kochających rodziców, przyjaciół. Jej jedynym od zawsze marzeniem było wielkie wesele. Mimo, że nie ma Pana Młodego, przyjaciółki zaczynają organizować jej przyjęcie. O akcji dowiaduje się coraz więcej ludzi w tym poczytne czasopismo. Co z tego wyniknie? Czy Ave zdąży przeżyć miłość swojego życia? O tym dowiecie się już same jak sięgnięcie po książkę. 
Muszę od razu powiedzieć, że od początku tej historii czytelnik domyśla się, jak ona się zakończy – w pewnym sensie. Mimo to nadal chłonęłam strona po stronie, licząc po cichu, że może jednak nie zakończy się tak jak wszyscy piszą.  
Piękny cytat z książki: "Wzbogacają nas doświadczenia. Czas, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi – właśnie to są idealne prezenty, właśnie tego potrzebujemy. Nie pozwól się zwieść reklamom krzyczącym o świątecznych wyprzedażach, niesamowitych okazjach i ofertach limitowanych. Odpuść sobie. Lepiej zadzwoń do przyjaciela”.


5. Agnieszka Maciąg. Pełnia życia.

Nigdy  nie czytałam nic Agnieszki i byłam bardzo podekscytowana jak tylko ta pozycja wpadła mi w ręce. Od kiedy jest ze mną jest mi najbliższa sercu. Od pierwszy stron zatopiłam się w jej słowach. Czytając ją czułam się jakbym była otoczona dobrą energią, która wprowadzała mnie w cudowny nastrój.​ Książka mówi o codziennej praktyce jogi, o wierze w Boga oraz o sile aniołów, które nas otaczają.  Przypomina nam jak my sami jesteśmy ważni. Każdego dnia uczę się bardziej kochać i akceptować siebie. W kolejce czekają kolejne pozycje Pani Agnieszki. Jeśli jesteś na życiowym zakręcie, koniecznie przeczytaj! Polecam tę książkę każdej kobiecie z całego serca :) Myślę, że każda znajdzie w tej pozycji coś dla siebie. Wrzucam Wam fragment, który czytałam całej rodzinie na głos! Byli zachwyceni i totalnie się z tym zgadzają. 


6. Steve Biddulph. Wychowanie chłopców.

Ta pierwsza na świecie książka, która pomogła rodzicom chłopców zmienić sposób myślenia. Kobiety, które rodziły i słyszały, że "to chłopiec!", były przerażone. Wszystko przez to, że nie potrafiły ich zrozumieć i otoczyć miłością. Wiecie, że chłopcy są trzykrotnie bardziej narażeni na śmierć przed ukończeniem 21 lat, niż dziewczynki. O problemach w szkole już nie wspomnę.  Na moje szczęście to za sprawą mądrych ludzi i ekspertów się zmieniło. Naprawdę te fakty mnie przeraziły, także tak bardzo się cieszę, że przypadkiem natrafiłam na tę pozycję. Bo wiele moich wątpliwości na temat wychowania synów właśnie się rozwiało. 

Poznając tajniki etapów rozwoju, ich psychologię oraz wpływ hormonalny jak i wrodzoną naturę, możemy wychować ich na mądrych i inteligentnych, wrażliwych i pełen pasji mężczyzn. Moi chłopcy są cudowni, szczerzy, na każdym kroku mnie rozśmieszają, potrafią dzielić się swoją dobrą energią i co najważniejsze, potrafią szybko wybaczać. W tej książce dowiesz o etapach wieku chłopięcego, testosteronie, czym różnią się mózgi chłopców i dziewczynek, co może tata, jak powinna wyglądać relacja mamy z synem itp. Nie ważne na jakim etapie są teraz Twoi chłopcy, ta książka będzie dla Ciebie!
W sprzedaży tego samego autora jest też książka dla rodziców dziewczynek, "Sekrety wychowania dziewcząt". 
Pozdrawiam cieplutko :)
Agnieszka

2 komentarze: