DIY

Kuchnia błotna (ogrodowa): metamorfoza drewnianego warsztatu!

lipca 13, 2019 Słomkowo 2 Komentarzy

Miesiąc temu naszła mnie myśl, aby z zniszczonego, drewnianego warsztatu dla dzieci, który stał już zakurzony w garażu, zrobić dzieciom małą "kuchnię błotną" w ogrodzie. To takie małe laboratorium, gdzie maluszki bawią się w gotowanie, gdzie przesypują, mieszają, przelewają i rozlewają. Każdego dnia tworzy się tu nowa zupa w ekspresowym tempie. Gwarantowane lawendowe przysmaki, zapiekanki z trawy oraz piaskowo-rumiankowe torty. Nawet ostatnio na specjalne życzenie dla mamy zaserwowano mi kawę z kory. Smakowała wybornie :DDDDD Kuchnia błotna oferuje ogrom  możliwości dla małych kucharzy!
Podstawą takiej kuchni outdoor'owej jest znalezienie na blacie miejsca na zlew (metalowa miska). Jego wybór wiąże się ze zrobieniem dziury, a to z kolei wpływa na wybór blatu i lokalizację nóg.
Po dłużej obserwacji synów, zauważyłam, że oboje uwielbiają spędzać tam czas, więc muszę coś wymyślić, by oboje mogli przy niej "gotować" razem bez kłótni czy szarpaniny :) 
Jeśli się przypatrzymy to zauważymy małą niedoskonałość. Po prawej stronie jest maźnięte czarnym pisakiem. Zwróciliśmy dopiero na to uwagę po oddaniu kuchni do użytku. Lecz nam to w zabawie nie przeszkadza, zresztą po kilku przygotowanych "potrawach" kuchnia zaczyna naprawdę wyglądać jakby ktoś ją zmieszał z błotem :D
Tak wyglądała przed:
Na gwoździu zawiesiłam łyżkę do makaronu, łopatkę oraz cedzak, który był w zestawie naczyń dla dzieci :)
Ściereczka również była w zestawie, który można kupić tutaj. Ja go kupiłam stacjonarnie w sklepie z zabawkami.

Pozdrawiam Was ciepło!
Agnieszka

2 komentarze: