Podróże

Pałac Baborówko. Fajne miejsce na jesienny spacer w okolicach Poznania.

października 22, 2019 Słomkowo 2 Komentarzy

Piękny jesienny weekend dobiegł końca. Mam nadzieję, że udało Wam się spędzić ten czas w gronie najbliższych i naładować baterie na nowy tydzień. Nasz weekend celebrowaliśmy z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu samej natury!
W niedziele mąż zrobił nam niespodziankę i zabrał całą rodzinkę na długi spacer w sąsiedztwie pałacu we wsi Boborówko niedaleko Poznania (ok. 30 km - 30 - 40 min jazdy od centrum). Maluchy mogły wybiegać się tam  do woli.  Pałac Baborówko znajduje się 30 km od centrum (ok. 30-40 minut drogi). Jest to magiczne i bardzo kameralne miejsce z dala od miejskiego zgiełku, w którym odpoczywa się w towarzystwie natury, przy śpiewie śpiewie ptaków, szeleszczeniu liści przy jednoczesnym wpatrywaniu się w galopujące konie z pobliskiego ośrodka jeździeckiego. W parku podziwialiśmy potężny dąb szypułkowy (obwód 370 cm) i sosnę wejmutkę (obwód 240 cm). 
Na terenie znajduje się także stara, duża stodoła, w której w sezonie od wiosny do późnej jesieni odbywają się wesela i inne uroczystości. 
Napełnieni sielskim relaksem wszyscy zasypialiśmy spokojniej niż zwykle, a rano nie straszny był nam poniedziałkowy poranek.  
Na sobie miałam ulubioną sukienkę w kratkę z drewnianymi guzikami. To właśnie te niepozorne guziki w stylu vintage robią całą robotę. Sukienka w kratę  doskonale sprawdzi się np. na spacer czy, do pracy. Do tego wygodne baletki w kolorze oliwkowym i torebkę, którą mogliście zobaczyć w poprzednim wpisie :)


2 komentarze: