Książki

4 książki, które ostatnio przeczytałam

listopada 06, 2019 Słomkowo 0 Komentarzy

Czy to tylko mój odosobniony przypadek, że gdy zaczynam czytać, wpadam w jakiś ciąg i czytam bez opamiętania w każdej wolnej sekundzie?! Z kolei, gdy zrobie sobie krótką przerwę, to nawet zdarza mi się przez miesiąc nie przeczytać, ani jednej strony - nad czym bardzo ubolewam, bo ja po prostu to kocham! Słowo pisane jest piękne i ma swoją siłę.   

Po książki sięgam zazwyczaj podczas drzemki Marcelka, bądź gdy karmię go piersią. Gdy te beztroskie chwile się kończą o czytaniu mogę jedynie pomarzyć, by za chwilę znów zatęsknić za tymi pięknymi momentami.

Zatem do rzeczy! Chciałabym zaprezentować Wam książki, które w ostatnim czasie przeczytałam:


Książka, JAK WYCHOWAĆ ZDOLNE DZIECKO, David Lewis


1. Jak wychować zdolne dzieckoDavid Lewis - Zacznę od książki, która już dawno trafiła w moje ręce. To pozycja, w której mowa jest o zdolnych dzieciach i ich rodzicach - o pomocy i wsparciu przy rozwijaniu potencjału twórczego. Z książki dowiemy się, czy potencjalny geniusz zostaje zakodowany w genach itd.  Znajdziemy tam również wypunktowane cechy zdolnego dziecka, wszystko po to by przeprowadzić krótki test w celu sprawdzenia czy nasze dziecko: ma sprawność intelektualną, przywódczą, czy też artystyczną. Co więcej książka opisuje także, jak my rodzice możemy w tym wszystkim pomóc. Jeśli interesuje Was rozwój waszego dziecka to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Niestety z jej dostępnością może być już kiepsko (mi udało się ją zakupić na Olx). Życzę owocnych łowów na aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych.

 Gry i zabawy z maluchem, Silberg Jackie
2. Gry i zabawy z maluchem, Silberg Jackie - kolejna pozycja, która nie jest nowością na rynku książkowym, ale jest jakże godna Waszej uwagi. Zawiera 234 pomysły zabaw, które pomogą maluchowi rozwinąć różne umiejętności. Począwszy od sprawności językowej, samodzielności, uważnego usłuchania, poczucia rytmu,  po umiejętności wspomagające rozwiązywanie problemów. Zabawy i gry z dziećmi to naturalne sposoby nawiązywania kontaktu, dlatego od lat rodzice, czy dziadkowie bawią się ze swoimi pociechami. Mnie osobiście, niektóre zabawy zawarte w tej książce sprawiły wiele radości. Na przykład zabawa stania przed dużym lustrem i robienie różnych min, które synek miał naśladować (zabawa uczy naśladowania). Opisane zabawy przeznaczone są dla dzieci od 12 - 24 miesięcy, są to kilkuminutowych zajęcia i gry, które można zaproponować dziecku w różnych sytuacjach. Mogą one służyć do wyciszenia, wypełnieniu czasu w samochodzie, urozmaicenia codziennych czynności jak codzienne spacery, czytanie,  czy kąpiel i ubieranie się. W książce autor przygotował też dużo wierszyków. Jestem pewna, że część z nas może niektóre zabawy pamiętać z własnego dzieciństwa. Zatem jeśli tak jak ja, nie wiecie czasem w co bawić się ze swoimi dziećmi, bądź brakuje Wam pomysłu, to koniecznie zaopatrzcie się w tę książkę!

3. Plaster miodu - Adam Szustak OP - książkę kupiłam jakiś miesiąc temu, będąc na zakupach z dziećmi. Gdy wróciłam do domu od razu zabrałam się za czytanie. Przeczytałam dosłownie linijkę i od razu zorientowałam się, że to idealna pozycja w trakcie duchowego przygotowywania się i oczekiwania na Świąta Bożego Narodzenia. Byłam tak ciekawa treści, że zagłębiłam w nią już kilka miesięcy przed coroczną, grudniową celebracją.  Choć jeszcze jej nie przeczytałam do końca, to juz dziś mogę ją Wam z czystym sumieniem polecić. Pozycja uświadamia nam, iż ża
dne dobra materialne, sukcesy, podróże mogą nie dać nam pełni szczęścia, gdy w tym wszystkim zabraknie wiary i Boga. W życiu każdego człowieka pomimo wszechobecnych dóbr może dojść do uczucia wewnętrznej pustki. Ta książka pomoże Wam w szerszym ujęciu duchowym odpowiedzieć na pytanie, dlaczego właśnie tak się dzieje. Przyznam się, iż w tym roku sama planuję coś z tym zrobić, dlatego wraz z rodzinką chcę uczestniczyć w roratach z lampionami, by wspólnie przeżyć ten czas przygotowań. Moim zdaniem okres adwentu to idealna chwila, by choć trochę pracować nad swoją sferą duchową.
Bardzo polecam Wam Langustę na palmie i codzienne tamtejsze codzienne "wstawaki"autora tejże książki.
4. Drugi i trzeci rok życia dziecka - Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathawy B.S.N. Gdybym miała polecić Wam jedną książkę, abyście przeczytali ją właśnie w czasie ciąży lub w okresie macierzyństwa to wskazałabym właśnie tę pozycję. Znajdziecie tu praktycznie wszystko. W pierwszej części książki jest pomad 400 stron porad podzielonych na 16 rozdziałów, chronologicznie ułożonych względem kolejnych miesięcy rozwoju dziecka.  Druga część poświęcona jest pielęgnacji, zdrowiu i bezpieczeństwu małego dziecka. Osobiście najbardziej podobał mi się rozdział pt. „Co może niepokoić?”, który rozwiał wiele moich wątpliwości. Bardzo sobie cenię zasób wiedzy, który został przekazany mi przez tę książkę. Jest napisana w sposób bardzo jasny i zrozumiały dla każdego. 
Na koniec mam dla Was jeszcze coś. Co prawda nie będzie to książka, ale za to wyjątkowy film.  
Św. Filip Neri - radosny święty, drugi apostoł Rzymu / FilmTo historia o niezwykłym człowieku, który w Bogu widział cały swój świat. Główny bohater lubił muzykę i śpiew, przy czym sprawiał wrażenie człowieka bezwzględnie szczęśliwego niezależnie od okoliczności. Scenariusz został w pełni oparty na biografii św. Filipa Neri założyciela kongregacji Oratorian,
Uważam, że niezależnie od wiary czy wyznania warto obejrzeć ten film i potraktować go jako refleksję oraz motywację do życia świecie w którym jest miejsce na radość i miłość. 
A Wy co teraz czytacie?

0 komentarze: