Dziecko

Mapa świata z flagami. Wprowadzamy dociekliwego przedszkolaka w krainę geografii!

stycznia 28, 2020 Słomkowo 0 Komentarzy

Gdy w domu mam prawie pięciolatka, z jeszcze większą rozwagą kupuję zabawki z których czerpiemy radość bawienia się, a  zarazem uczenia. Dzieci w jego wieku uwielbiają poprzez zabawę poznawać świat matematyki, czy też geografii. 
Jakiś czas temu Michalina Gwiżdż (@In.The.Outbackcudowna mama, która pięknie w świat nauki wprowadza swoje dzieci, odsprzedała nam ten fantastyczny gadżet - Mapę świata z flagami, stworzoną w duchu Montessori. Do zestawu 36 flag dołączono także bardzo solidną, drewnianą mapę świata oraz dodatek specjalny - karty kontrolne stworzone  przez Michalinę. Na odwrocie mapy znajdziemy także prawidłowo przypisane flagi do danego państwa.
Naukę rozpoczęliśmy od nazewnictwa poszczególnych krajów, następnie ćwiczyliśmy wszystko z atlasem. Na mapie znajdują się otwory, do których wpasowuje się odpowiednie flagi. Nie ukrywam, że dla mnie samej to także niezła powtórka. Nigdy nie byłam w tym dobra. Czas to zmienić :) Fajne jest to, że w trakcie zabawy synek często sam łączy fakty wspominając kraje, które wspólnie odwiedziliśmy. Wracając do mapy, zdradzę Wam, iż po niespełna tygodniu nauki wraz z synkiem mogliśmy już wspólnie rywalizować przepytując się wzajemnie ze znajomości mapy świata. Ogromnie polecam Wam ten gadżet! Z pewnością rozbudzi on w Waszych pociechach zainteresowanie światem jak i samą geografią. Jeśli masz w domu przedszkolaka, bądź starszaka nie masz co się wahać szukając kolejnych pomocy naukowych.
Napisz koniecznie w komentarzu, z jakimi pomocami naukowymi zmaga się aktualnie Was przedszkolak :) 
Mapa Świata z flagami (klik, klik)0 komentarze: