Dziecko

Wartościowa muzyka dla dzieci na YouTube!

stycznia 10, 2020 Słomkowo 1 Komentarzy

Dzień dobry, 

Pod wpływem chwili pomyślałam, że podzielę się z Wami moją ulubioną muzyką dla dzieci na YouTubie, którą puszczam synom podczas zabawy.
Na koniec będą dwa kanały idealne do indukcji snu. Zarówno Olivier, jak i Marcel mają swoje ulubione rytmy i z boku naprawdę fajnie patrzy się, jak na nie reagują. Mamy już przerobione wszystkie klasyczne piosenki typu: „Ogórek wąsaty”, „Zuzia lalka nieduża”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Puszek okruszek” itd. Jeszcze do niedawna grała u nas tylko muzyka poważna, lecz od kiedy odkryłam te wesołe piosenki, to sama z ogromną radością mruczę je sobie pod nosem. W naszym domu muzyka rozbrzmiewa z głośników w zasadzie cały czas. Raz tańczymy, raz się wygłupiamy. Muzyka pomaga nam również w wyciszeniu i zasypianiu. 
Niewiele zwlekając prezentuje Wam zatem piosenki dla dzieci, których słuchamy w naszym domu:


Pomelody

O Pomelody mogłabym napisać osobny wpis, bo to nie tylko muzyka, a komplementarny program umuzykalniający w formie aplikacji (www.pomelody.com) wypełnionej muzyką, wideo lekcjami rodzinnego muzykowania on-line, słuchowiskami, wykładami dla rodziców itd. Jednym słowem dostaniecie tam wszystko, by bez wychodzenia z domu zapewnić maluchom bogate środowisko muzyczne. Jego twórczynią jest Anna Weber (MAMA) – kompozytorka, licencjonowana nauczycielka programów muzycznych. Komponuje piękną, wartościową muzykę dla dzieci w języku polskim i angielskim. Są tam tak fantastyczne dźwięki, że sama z ogromną chęcią podśpiewuje je sobie z dziećmi. Szczególnie piosenka “Pussycat” skradła moje serce! 
Pomelody znajdziecie również na YouTube, który oczywiście Wam polecam.  

Lily Allen | Somewhere Only We Know

Przeurocza piosenka z motywem samotności. Słuchamy ją najczęściej podczas zabaw plastycznych. 
Fuzzy Wuzzy (Wuz A Bear) sung by Rosemary and Betty Clooney

Ten utwór to klasyka. Zachwycam się nim za każdym razem, kiedy puszczam go maluchom. Im chyba też się podoba, bo nóżki tańczą za każdym razem :)
Krecia Robota

Słynną bajeczkę o Kreciku zapewne znacie. Tutaj dla ulubieńców tej postaci mam uroczą piosenkę wraz z kolorową animacją. 

Maria Eifler - Przytul Mnie

Piosenka pochodzi z animowanego serialu pt. "Przytul mnie", tudzież książki pt. "Proszę mnie mocno przytulić", którą swego czasu czytaliśmy codziennie. Właśnie od niedawna bajkę można obejrzeć w Netlfix zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zapoznajcie się z nią koniecznie! 
Jazzowanki

Magdalena Maduaka zaprasza w każdą środę na przegląd polskich piosenek dla dzieci, w których zachęca nie tylko do śpiewania ale również do wspólnej zabawy w gestykulacje. Maluchy ćwiczą jednocześnie motorykę. To muzyczny program edukacyjny, głównie dla dzieci 0-5 lat. Całość opracowana jest w jazzowych aranżacjach. Zarówno my - rodzice, jak i nasze maluchy jesteśmy zachwyceni formą! 
Barefoot Books

Kolejny wspaniały kanał z angielskimi piosenkami, do tego okraszony pięknymi animacjami. To mini kopalnia, w której znajdziesz piosenki z wielu gatunków muzycznych. 
Grzegorz Turnau & Magda Umer - Kołysanki Utulanki
Poznajcie ulubioną kołysankę utulankę moich dzieci. 
Songs of Birdland

Kiedy przychodzi czas na wyciszenie i wtulenie zmęczonych główek w poduszkę, przygaszam lampkę i włączam "Songs of Birdland". Na tym kanale znajdziecie ogrom usypiających melodii. Cały kanał dostępny tutaj!

Pisząc dla Was tego posta, przypadkiem natrafiłam na dziewczynę, która niedawno otworzyła nowy kanał na YouTubie i pokazuje w bardzo fajny sposób jak przekazywać melodie dzieciom i jak ich używać do nich podstawowych instrumentów. Zachęca do ruchu i wspólnej zabawy.

Napisz koniecznie jakiej muzyki Wy słuchacie w domu.

1 komentarz: