Dziecko

Nowości od KAPITANA NAUKI - „Rysuję i zgaduję”

lutego 29, 2020 Słomkowo 1 Komentarzy


Kapitan Nauki gości w naszym domu już od samego początku. Naszym początkowym zestawem były obrazkowe karty "pierwsze słowa". Później nabywaliśmy kolejne. Jestem wdzięczna firmom, dzięki którym mogę fundować kreatywną rozrywkę moim dzieciom, szczególnie w chwilach gdy mi samej brakuje na to pomysłu. Generalnie nie mam problemów z wypełnieniem wolnego czasu moim pociechom latem. Sprawa nieco komplikuje się w zimie. Wtedy do gry wchodzi Kapitan Nauki.
Na hasło: "Mamo, nudzi mi się" - daje dzieciom karty z zagadkami. Zaczynamy wówczas wspólnie kolorować, zakreślać czy odwzorowywać. Tak mijają nam godziny. Czasem sama wpadam w trans rozwiązując te wszystkie zadania. Są na prawdę fantastyczne!
Pogoda od miesiąca średnio zachęca do jakiekolwiek aktywności na zewnątrz, dlatego tym bardziej cieszę się, że mam pod ręką wspomniane zestawy. Dodatkowym plusem jest ich niska cena - kosztują około 35 zł. Podpowiem, że Kapitan Nauki sprawdzi się świetnie jako dodatek do jakiegoś większego prezentu :) Tymczasem przejdźmy do recenzji:

Seria „Rysuję i zgaduję” to nowa edycja bestsellera! Wcześniej wydawana była pod nazwą „100 zabaw”.   Szkoda, że za naszych czasów nie było takich atrakcji. 


Na 30 drukowanych dwustronnych, zmywalnych kartach znajdują się zagadki i łamigłówki o różnym stopniu trudności opracowane przez pedagogów i nauczycieli pracujących z przedszkolakami i uczniami.
Karty pracy są pięknie zilustrowane przez Dankę Fukowską. Dzięki jej niepowtarzalnej kresce przedszkolaki odkrywają wraz z bohaterami zagadki i uczą się nowych umiejętności. W zestawie znajduje się flamaster suchościeralny, który pozwala na wielokrotną rozrywkę.

Co zawiera zestaw: książeczkę, karty pracy, flamaster
Cel: nauka liczenia, rozwój mowy, nauka przyrody, grafomotoryka. 

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem, wiek: 4-5

Mój synek uwielbia spędzać tak czas. Dzięki sympatycznemu bohaterowi poznaje różnorodne gatunki zwierząt, roślin uprawnych i ozdobnych. Dowiaduje się, czego rośliny potrzebują do życia, jakie prace są wykonywane w ogrodzie i jak człowiek może korzystać z darów natury. Ta seria najbardziej przypadła mi do gustu. Estetyka i kolory totalnie skradły moje serce. 


Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką wiek: 5-6 lat

Ta seria przybliża dziecku świat pojazdów, wzbogaca słownictwo i pobudza dziecięcą wyobraźnię. To zdecydowanie ulubiona seria mojego synka. Fascynacja maszynami budowlanymi trwa nadal. Spójrzcie na estetykę kart, czyż nie są piękne?!

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem wiek: 4-5 lat
Robot Eliot zabiera synka w podróż po wszechświecie. Dzięki niemu mój mały przedszkolaczek poznaje kosmos i planety.
Do zestawu jest dołączona książeczka z kolejnymi zadaniami, którą z łatwością spakujemy do torby i zabierzemy w podróż!


Warto zakupić takie pomoce i mieć je blisko pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy dopadnie nas brak weny do zabawy :)


Jako ciekawostka: 
Pakiet zdobył 1 miejsce w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz wyróżnienie w konkursie „Zabawka Roku”.


Do kupienia tutaj – Kapitan Nauki

1 komentarz: