Dziecko

Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba

maja 06, 2020 Słomkowo 0 Komentarzy


Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba.

Jakiś czas temu kupiłam starszemu synkowi książeczkę pt. „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”, która od pierwszej chwili zachwyciła mnie swoimi staromodnymi, jakby przedwojennymi ilustracjami.  Jej autor, Przemysław Wechterowicz po raz kolejny nie zawiódł mnie twórczo. Tym razem poznajemy historię niedźwiadka, który jako jeden z nielicznych mieszkańców lasu potrafi czytać, a jego ulubionym zapachem jest zapach książek. 

Pewnego dnia miś odnajduje w lesie skrzynię pełną pięknych lektur i poszukuje towarzysza do wspólnego czytania. Smutna wiadomość jest taka, że żaden ze zwierzaczków leśnych nie jest tym  kompletnie zainteresowany. Wówczas na jego drodze pojawia się królik. Między bohaterami rodzi się więź oparta na miłości do książek i wspólnym, emocjonalnym przeżywaniu ich treści. Baśń pisana jest poetyckim językiem. Mówi o tym jak ważna jest w naszym życiu potrzeba bliskości oraz wyjaśnia jak wiele radości może dać nam czytanie. Tłumaczy nam jak ważne są marzenia oraz słuchanie drugiego "człowieka". Czytając tę powieść ma się ochotę w nią wejść - wejść w ten melancholijny świat. Ta pozycja to małe dzieło sztuki. Przeznaczone jest dla dzieci od piątego roku życia. 

Ilustracje do książki pod tytułem „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”  przygotowała Pani Gabriela Cichowska, która niesamowicie wprowadza czytelnika w cudowny klimat. Zresztą spójrzcie sami, poniżej kilka zdjęć.

0 komentarze: