Dziecko

Prezent na Dzień Dziecka

maja 13, 2021 Słomkowo 0 Komentarzy

Drewniana Tablica, janod
Dzień dziecka już tuż tuż! Starsze dzieci oczekują ciekawych atrakcji, a najmłodsze nie da się ukryć, iż wyczekują niespodzianek związanych z zabawkami. W dzisiejszym wpisie znajdziesz propozycje pięknych zabawek - w większości drewnianych, które sprawdzą się zarówno w przypadku chłopca jak i dziewczynki. Mimo, że w poście nie pojawi się żadna propozycja książkowa, to wiedzcie, iż dla moich chłopców zawsze mam przygotowaną dodatkowo jakąś książkę. Także bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

Drewniana Tablica

Tablica, marka Janod
Zacznę od najpiękniejszej dwustronnej tablicy, która z jednej części jest tablicą kredową a z drugiej magnetyczną, na której można pisać mazakami i przyczepiać np. magnesy drewnianego alfabetu. 
W zestawie mamy długi, drewniany - także magnetyczny wskaźnik, który służy nam do zabawy w szkołę. Ogromnym plusem jest regulacja wysokości, dzięki czemu tablica rośnie nam razem z dzieckiem i starczy na wiele lat. Tablicautrzymana jest w naturalnym odcieniu drewna z elementami burgundowego brązu, który pięknie prezentuje się w każdym kącie naszego domku. Korzystamy z niej codziennie, jednemu służy do malowania, a drugiemu do nauki pisania :)
Drewniana Tablica
Tablica na górze ma umieszczoną dużą rolkę papieru. Po rozwinięciu można malować np. farbami, lub kredkami. Z tej opcji jeszcze nie korzystaliśmy, ale na pewno niedługo zaczniemy.
Drewniana Tablica
Janod, tablica


Drewniana skrzynka z warzywami i owocami
Prezent na Dzień Dziecka
Czasami chcielibyśmy, żeby dziecko pobawiło się samo, kiedy mamy do zrobienia np. obiad dla całej rodziny. W tym trudnym zadaniu często pomaga mi drewniana skrzynka z warzywami, owocami oraz dziecięca kuchnia, w której maluch może stać koło mnie uczestnicząc w przygotowywaniu posiłków. Każdy owoc i warzywo można pokroić drewnianym nożem, a po zabawie znów ze sobą połączyć (rzepy). Chyba każde dziecko przechodzi taki etap, w którym naśladuje rodziców w codziennych czynnościach. Moi chłopcy to wprost uwielbiają! Pomysłów na wykorzystanie "zabawkowego" jedzenia jest mnóstwo, a te od marki Janod szczególnie Wam polecam! Są świetnie wykonane i cechuje je ogromna wytrzymałość. Kto wie, może kiedyś będą się nimi bawić moje wnuczęta :)
Prezent na Dzień Dziecka
Prezent na Dzień Dziecka

Drewniany zestaw śniadaniowy z ekspresem do kawy
zestaw śniadaniowy z ekspresem, janod

O poranku często z pokoju dzieci słyszę, "mamuś kawka gotowa, proszę do tego rogalik". Siadam wtedy w ich pokoju i czuje się jak królowa. Drewniany ekspres do kawy zachwyca swoją funkcjonalnością, jakością wykonania, a przede wszystkim swoją pastelową kolorystyką. Ekspres wygląda jak prawdziwy. Polecam zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca!
ekspresem do kawy
janod
Drewniany zestaw śniadaniowy z ekspresem do kawy

Drewniana ciężarówka budowlana do składania z narzędziami
Janod, Drewniana ciężarówka budowlana do składania z narzędziami

Drewniana ciężarówka budowlana do samodzielnego składania z narzędziami z serii Brico'kids jest absolutnie genialna. Chłopcy co chwilę ją skręcają i rozkręcają. Można poskładać części w inny sposób, tak by stworzyły coś zupełnie nowego. Zestaw składa się z 43 elementów, także jest co robić :) Po złożeniu ciężarówka ma miejsca na narzędzia, dzięki czemu łatwiej zachować porządek.  Koła są gumowe i  nie będą rysować podłogi w domu. Nie znam chłopca, który nie zainteresowałby się tą zabawką.
Drewniana ciężarówka budowlana do składania z narzędziami, janod
Janod, Drewniana ciężarówka budowlana do składania z narzędziami
Drewniana ciężarówka budowlana do składania z narzędziami
Drewniane zabawki

Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Zagrożone gatunki
Janod, Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Zagrożone gatunki
Ten model puzzli edukacyjnych to już propozycja dla nieco starszego dziecka z którym można nie tylko ułożyć wielką mapę świata, ale i porozmawiać o zagrożonych gatunkach zwierząt. Sama dzięki niej sporo się dowiedziałam, co ciekawe o niektórych gatunkach wyjątkowych zwierząt nigdy nie słyszałam. Także puzzle są idealne dla całej rodziny. W zestawie jest 50 kartonowych figurek zwierząt, które stawiamy we właściwym miejscu na mapie.
Puzzle edukacyjne z figurkami

0 komentarze: